رييس سابق گروه تروريستي لشكر جھنگوي در پاكستان بازداشت شد

اسلام آباد - پليس لاھور اعلام كرد: نيروھاي امنيتي-اطلاعاتي پاكستان 'ملك اسحاق' رييس سابق و عضو ارشد كنوني گروه تروريستي و غير قانوني 'لشكر جھنگوي' را در شھر لاھور مركز ايالت پنجاب بازداشت كردند.

به گزارش امروز جمعه ایرنا به نقل از منابع خبری محلی، ملك اسحاق كه به عربستان سفر كرده بود نیمه شب گذشته پس از بازگشت از این كشور در فرودگاه بین المللی علامه 'محمد اقبال لاھوری' در شھر لاھور بازداشت شد.

مقامات ایالت پنجاب و رسانه ھای محلی پاكستان تاكنون علت بازداشت این رییس سابق گروه تروریستی لشكر جھنگوی را اعلام نكردند.

لشكر جھنگوی تاكنون مسوولیت حمله به اتوبوس حامل زائرین شیعه در مناطق ایالت بلوچستان پاكستان كه تاكنون منجر به جان باختن بیش از 70 نفر از شیعیان پاكستانی شده را بر عھده گرفته است.

رسانه های خبری نوشتند : پس از اینكه روز گذشته در یك حمله تروریستی فرقه ای سید 'ذوالفقار نقوی' قاضی ارشد دادگاه ملی شھر كویته به ھمراه محافظ شخصی و راننده خود به قتل رسید, 'ابوبكر صدیق' سخنگوی گروه افراطی و غیر قانونی لشكر جھنگوی در گفت وگو با رسانه ھای محلی در شھر كویته مسوولیت این حمله تروریستی را بر عھده گرفت.

گفته می شود درگیری ھا و خشونت ھای فرقه ای در پاكستان پس از رھایی رییس سابق 'لشكر جھنگوی' از زندان به اوج خود رسیده است.

ملك اسحاق در سال 2009 نیز توسط دیوان عالی پاكستان به اتھام برنامه ریزی حمله به تیم كریكت سریلانكا، قتل 70 نفر از شیعیان و برخی از اقدامات دیگر فرقه ای و تروریستی در لاھور محكوم به حبس شد.

رھبر گروه لشكر جھنگوی در سال گذشته با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

دولت پاكستان فعالیت لشكر جھنگوی را ممنوع و آن را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است.

آساق **1095**5981

سرخط اخبار جهان