يادواره 59 شهيد بخش جبالبارز از توابع جيرفت برگزار شد

پنجمين يادواره 59 شهيد بخش جبالبارز از توابع شهرستان جيرفت شامگاه پنجشنبه با حضور امام جمعه، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسوولان استاني و محلي در روستاي دومار برگزار شد.

به گزارش ایرنا، امام جمعه جیرفت در این آیین با بیان این كه نظام عالم، نظام علت و معلول است گفت: جامعه ای می تواند سربلند و سعادتمند باشد كه مردم آن در راه خدا جهاد كنند.

حجت الاسلام 'اصغر عسكری' خاطرنشان كرد: كسانی كه در را خدا جهاد می كنند برای جامعه خود عزت، سربلندی و افتخار به یادگار می گذارند كه امروز همه ما به خوبی می دانیم این عزت و سربلندی ایران اسلامی مرهون جانفشانی و از خودگذشتگی شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

وی بیان داشت: اگر امروز مشاهده می كنید كه سران كشورهای عدم تعهد درخواست دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی را دارند و از بیانات حكیمانه ایشان استفاده می كنند به خاطر جهاد رزمندگان اسلام در راه خداست.

امام جمعه جیرفت، با بیان این كه شهدا موجب سربلندی و مجد ایران اسلامی شدند، افزود: همان گونه كه ما برای نهضت عاشورا عزاداری می كنیم باید برای زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا نیز تلاش كنیم؛ زیرا برگزاری یادواره ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه موثر است.

وی تسلیم و اطاعت پذیری در برابر خداوند را از دیگر عوامل سربلندی جامعه عنوان كرد و گفت: سومین عامل سربلندی و عزت جامعه، وحدت و اتحاد است كه باید به آن توجه ویژه شود.

حجت الاسلام عسكری، افزود: باید تمامی مسوولان برای توسعه منطقه و خدمتگذاری هرچه بهتر به مردم با یكدیگر وحدت و تعامل داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در این یادواره علاوه بر مداحی، یادگاران هشت سال دفاع مقدس به ایراد خاطره از شهدا پرداختند.ك/2

7444/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها