حزب الله خواستار اقدام جامعه بين الملل براي جلوگيري از تجاوز صهيونيست ها به قدس شد

تهران- 'عمار موسوي' مسئول روابط بين الملل حزب الله لبنان تاكيد كرد: اقدام بنيامين نتانياهونخست وزير رژيم صهيونيستي در اعلام الحاق شهرك 'جوش عتصيون' ازشهرك هاي صهيونيست نشين به قدس جنايتي جديد در حق مردم فلسطين و اراضي اشغالي به حساب مي آيد.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری' فلسطین الیوم'، 'موسوی' افزود: این اقدام صهیونیست ها مبارزه طلبی آشكار با جامعه بین الملل وتهدیدی برای امنیت وصلح منطقه است .

'موسوی' در بیانیه ای ایالات متحده امریكا را به خاطر حمایت كامل از اشغالگری و تجاوزهای رژیم صهیونیستی مسئول جنایت جدید این رژیم دانست.

وی از تمامی وجدانهای بیدار جهان خواست جلوی این گونه تجاوزها را بگیرند و كشورها و ملت های عرب ومسلمان را دعوت به برداشتن گام های عملی و جدی در حمایت از قدس شریف و توقف عملیات تغییر هویت این شهر و بازگرداندن آن به صاحبان اصلی آن یعنی فلسطینی ها كرد.

بیانیه حزب الله همچنین اقدام دستگاه قضایی صهیونیستی به تبرئه قاتلین فعال صلح طلب امریكایی خانم راشل كوری در سال 2003 (1382 ) را محكوم كرد.

راشل آلین كوری عضو آمریكایی جنبش اتحاد جهانی (ISM) بود كه در طول انتفاضه الاقصی به عنوان یكی از فعالان این جنبش به نوار غزه رفت. راشل هنگامی كه بولدوزر نیروهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه قصد تخریب خانه‌های فلسطینیان را داشت و می‌خواست مانع این كار شود، توسط بولدوزر زیر گرفته و كشته شد.

مترجمام**1453**1446

سرخط اخبار جهان