دومين جشنواره واقفان و خيران عرصه سلامت اصفهان برگزار شد

اصفهان -دومين جشنواره واقفان و خيران عرصه سلامت اصفهان با حضور معاون امور مجلس وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، مسوولان و خيران اين استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،رییس دانشگاه علوم پزشكی اصفهان شامگاه پنجشنبه در این مراسم گفت:25 درصد خدمات رسانی سلامت در اختیار وزارت بهداشت و 75 درصد آن در اختیار مردم است كه این همكاری و تعامل توانسته در حوزه سلامت تاثیرات معنوی و مالی بسیاری بگذارد.

دكتر 'شاهین شیرانی' با بیان اینكه فرهنگ خیریه در حوزه سلامت از جایگاه خوبی در این استان برخوردار است، افزود: حضور روحانیون، مسئولان دولتی و مدیران دستگاه ها، نمایندگان مجلس و شورای اسلامی شهر و مردم، نشان از نهادینه شدن این فرهنگ است.

وی برنامه های آینده این مجمع را تامین و تجهیز بیمارستان تخصصی اطفال امام حسین (ع) اصفهان و نیز رشد و توسعه طب سنتی عنوان كرد.

مدیرعامل مجمع خیریه های سلامت اصفهان هم در این مراسم گفت: از ابتدای تشكیل مجمع، خیران سلامت این استان بیش از یك میلیارد و 200 میلیون تومان برای خرید زمین ، تجهیزات و درمان هزینه كردند.

'سیدحسین رضازاده' با بیان اینكه حضور و تعامل خیران در عرصه سلامت كمكی برای دولت شده است، افزود: مراكز خیریه شرایط خدمات رسانی در حوزه سلامت را به گونه ای برای مردم فراهم كرده اند كه نسبت به مراكز دولتی در هر موضوعی بیشتر فعالیت می كنند.

وی با بیان اینكه مجمع خیران از برنامه ریزی مدون برخوردار است، خاطرنشان كرد: این كار باعث شده است تا امكانات و خدمات به نحو صحیح و موررد نیاز در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

مدیرعامل مجمع خیریه های سلامت اصفهان خاطرنشان كرد: این مجمع با شناسایی نیازها نظیر ساخت درمانگاه در روستاها، تجهیز بیمارستانها به دستگاه های خاص مانند دیالیز توانسته در امر خدمات رسانی موفق و منظم حضور یابد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم همچنین پیام 'مرضیه وحیددستجردی' وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و آیت الله 'حسین مظاهری' رییس حوزه علمیه اصفهان قرائت شد.

در پایان این جشنواره از 84 خیر برتر ،16 نام آور خیر در عرصه سلامت قدردانی و یاد 14 چهره ماندگار سلامت كه به رحمت ایزدی پیوستند، گرامی داشته شد.

در حاشیه این جشنواره هم تشكل های غیر دولتی و مراكز خیریه عملكردهای خود را به نمایش گذاشتند.

پ/7133/1042

سرخط اخبار استان‌ها