نماز عيد فطر بزرگترين نمايش وحدت و عظمت مسلمانان جهان است

قصرشيرين - فرماندار قصرشيرين با اشاره به اهميت منزلت و جايگاه نماز باشكوه عيد سعيد فطر گفت: برپايي نماز عيد سعيد فطر بزرگترين نمايش وحدت و عظمت مسلمانان جهان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حسین پروین' روز شنبه در جلسه هماهنگی نماز عید سعید فطر این شهرستان افزود: مسلمانان پس از یك ماه توفیق روزه داری و شركت در مهمانی خداوند و بهره گیری از فیوضات آن برای رستن از گناه در این نماز وحدت آفرین حضور پیدا می كنند.

وی از آمادگی شهرستان برای برگزاری باشكوه نماز عید فطر خبر داد و تاكید كرد: نماز عید ساعت 7 و 30 دقیقه صبح روز یكشنبه (در صورت رویت هلال شوال) در خیابان مقابل مسجد جامع قصرشیرین با حضور مردم مومن و روزه دار برگزار خواهد شد.

امام جمعه قصرشیرین نیز در این جلسه با بیان اینكه فطر سپاس نعمتی است كه در رمضان نازل شده است، گفت: نماز عید فطر پیروزی بر خصم درون و جشنی روحانی است كه كه میثاق بستن با فطرت را از سوی روزه داران مجاهده گر اعلام می دارد.

حجت الاسلام والسملمین 'علی ملكی' فطر را عید خداجویی و خداترسی و خداپرستی و عید زیبایی های معنوی دانست و تصریح كرد: پیامبر اكرم (ص) در باب اهمیت عید فطر فرمودند: 'عید فطر، هدیه ای است كه از سوی خدا به مردان و زنان امتم داده شده و خداوند متعال چنین هدیه ای را پیش از من به هیچ كس نداده است'.

تنظیف محل برگزاری نماز عید فطر، استقرار صندوق های مخصوص جمع آوری زكات فطریه در محل برگزاری نماز، اطلاع رسانی در خصوص ساعت برگزاری نماز، فعالیت تاكسیرانی و سرویس های حمل و نقل درون شهری برای جابجایی نمازگزاران از جمله موارد مصوب در این جلسه بود.

نماز عید سعید فطر روز عید راس ساعت 7 و 30 دقیقه صبح در خیابان مقابل مسجد جامع قصرشیرین برگزار خواهد شد.ك/2

1234/9102/567

سرخط اخبار استان‌ها