همسر شهيد عليمحمدي از سازمان حقوق بشر خواستار پيگيري ترور شهداي هسته اي ايران شد

تهران- همسر شهيد عليمحمدي گفت:به عنوان يكي از اعضاي خانواده هاي شهداي دانش هسته اي، از سازمان حقوق بشر تقاضاي پيگيري ترور اين دانشمندان برجسته كشور را دارم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا،' منصوره كرمی' روز چهارشنبه در نشست خبری خانواده شهدای دانش هسته ای، در مجتمع فرهنگی سید الشهدای تهران، با انتقاد از بی تفاوتی مجامع بین المللی در پیگیری ترور دانشمندان هسته ای كشورمان افزود: من به سازمان حقوق بشر اعلام می كنم كه ملت و دانشمندان ایرانی جزو همین بشریت هستند.

وی گفت: شهید علیمحمدی، 55 مقاله آی. اس. آی را در كارنامه علمی خود به ثبت رسانده بود و یكی از دانشمندان برجسته جهان محسوب می شود پس چطور می شود كه هیچ یك از سازمان ها و مجامع بین المللی و حتی سازمان حقوق بشر در قبال ترور ناجوانمردانه و شهادت همسرم و نیز پیگیری حقوقی آن واكنشی نشان نداده اند.

همسر شهید علیمحمدی تاكید كرد: سازمان بین المللی حقوق بشر كه به دنبال آزادی استقلال و دموكراسی ملت هاست نباید در مورد ترور شهدای هسته ای ایران سكوت اختیار كند.

وی گفت:در این مكان و درجمع همه خبرنگاران و اصحاب رسانه خطاب به سازمان حقوق بشر اعلام می كنم كه خون شهدای هسته ای ایران نباید پایمال شود و آمریكا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی به عنوان عوامل دخالت كننده در شهادت این دانشمندان برجسته، باید هرچه سریع تر به سزای اعمال خود برسند.

همسر دانشمند شهید خطاب به ملت ایران نیزگفت: دانشمندان جوان و فعال كشور نیز باید ادامه دهنده راه این شهدا باشند تا صدای مردم مظلوم و بی گناه كشور به گوش جهانیان برسد.

در این نشست خبری جمعی از خانواده های شهدای دانش هسته ای دادخواست خود را علیه رژیم صهیونیستی و دولت های استكباری به مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران و مقامات بین المللی ارایه دادند.

اجتمام*9134*1580

سرخط اخبار جامعه