آمادگي كامل پليس براي تامين امنيت اجلاس سران كشورهاي جنبش غيرمتعهدها

تهران - جانشين فرمانده نيروي انتظامي از آمادگي كامل پليس براي تامين امنيت اجلاس سران كشورهاي جنبش غيرمتعهدها در تهران خبرداد و گفت: همه اقدامات و تدابير امنيتي از نقاط مرزي تا داخل كشور پيش بيني شده تا امنيت كاملي را براي برگزاري هرچه بهتر اجلاس شاهد باشيم.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار ' احمد رضا رادان ' افزود: نیروی انتظامی از یك ماه و نیم گذشته اقدامات خود را برای آمادگی های لازم در زمینه برقراری امور امنیتی اجلاس، در دستور كار خود قرار داده است.

وی با تاكید بر اینكه وظایف امنیتی و انتظامی در طول مدت اجلاس بر عهده ناجا است، اظهار داشت: امنیت مقامات در سطوح مختلف از زمانی كه وارد كشور می شوند تا محل اسكان و همچنین امنیت مسیر تا محل اجلاس بر عهده پلیس است.

رادان با بیان اینكه دغدغه اصلی مسوولان، ترافیك در شهر تهران است، گفت: مسوولان در تلاش هستند در مدت اجلاس، ترافیك در شهر تهران روان تر شود ،البته ممكن است، برگزاری این اجلاس برای مردم تهران باعث زحمت شود كه همین جا پیشاپیش از مردم عزیز عذر خواهی می كنیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس در شورای برگزاری اجلاس تصمیم بر آن شد كه روزهای سه شنبه، چهارشنبه پنج شنبه، جمعه و شنبه، تهران تعطیل باشد البته به جز دستگاه هایی كه وظایف خدماتی یا وظایفی در زمینه اجلاس دارند.

رادان در ادامه تصریح كرد تعطیلات شهر تهران با توجه به پایان ماه مبارك رمضان و زمان باقی مانده از فصل تابستان، فرصت خوبی برای سفر است به همین منظور طرح آمادگی كامل پرسنل راهنمایی و رانندگی در داخل شهرها و بیرون شهرها پیش بینی شده است.

این مقام ارشد انتظامی كشور افزود: همچنین اكیپ هایی برای كنترل محسوس و غیر محسوس به منظور تامین امنیت جان مسافران و كاهش صدمات و پیشگیری از تصادفات احتمالی در نظر گرفته شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینكه دشمنان تلاش بسیار كردند تا اجلاس در تهران برگزار نشود كه این اقدام دشمن، نشان می دهد كه برگزاری این اجلاس چقدر اهمیت دارد، تصریح كرد برگزاری این اجلاس در این سطح نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است و این مساله بیانگر امنیت و ثبات ایران در سطح بین المللی است.

رادان تاكید كرد كشور ما امن ترین كشور جهان است و اقدامات و تدابیر امنیتی از نقاط مرزی تا داخل كشور پش بینی شده تا امنیتی كامل را برای برگزاری هرچه بهتر اجلاس شاهد باشیم.

اجتمام **9022 ** 1569

سرخط اخبار جامعه