ابراز همدردي ژاپن با بازماندگان زلزله در ايران

تهران - " كين ايچي كومانو" سفير ژاپن در تهران پيام همدردي و همبستگي دولت و مردم كشورش به مناسبت وقوع زلزله در ايران را ابلاغ كرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، کومانو امروز - یکشنبه - در دیدار با "محمد مهدی آخوندزاده" معاون حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه دردناک ، آمادگی کشورش را برای ارایه کمک‌های انسان دوستانه فوری اعلام کرد.

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه کشورمان نیز در این دیدار ضمن ابراز تشکر، به فعالیت‌های ستاد بحران در انجام عملیات امداد و نجات، کمک و امداد رسانی به زلزله زدگان با حضور و نظارت مستقیم دو تن از اعضای کابینه اشاره و تاکید کرد که اوضاع در مناطق زلزله زده شمال غرب ایران تحت کنترل است.

به دنبال وقوع حادثه زلزله شدید ديروز شنبه، سفرای کشورهای خارجی و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی مستقر در ایران طی تماس با مسوولان وزارت امورخارجه کشورمان، ضمن ابراز تاسف و همدردی، نسبت به ارایه کمک‌های انسان دوستانه ابراز آمادگی کرده اند.

عصر روز گذشته (شنبه) دو زمین لرزه به بزرگی 6.2 و شش درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) به ترتیب شهرستان‌های اهر و ورزقان در آذربایجان شرقی را لرزاند.

این دو شهرستان به ترتیب با 150 و 50 هزار نفر جمعیت در 116 و 97 کیلومتری شمال شرقی تبریز مرکز استان قرار دارند.

این زمین لرزه تاکنون بیش از 280 کشته و 2000 زخمی برجا گذاشته است.

برون مرزي**1423**