صدور 870 هزار كارت اعتباري كارمندي در قالب طرح ميزان

تهران-مدير طرح ملي خريد اعتباري طرح ميزان از صدور 870 هزار كارت كارمندي در راستاي اجراي طرح مديريت يكپارچه زنجيره ارزش نهايي (ميزان) خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از شبكه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران شاتا، 'جواد اسماعیلی'با یادآوری این مطلب كه طرح میزان با ارائه تسهیلات بانكی به منظور خرید اعتباری محصولات تولید داخل در نظر گرفته شده است، افزود: در این طرح كارت های اعتباری با شارژ مبلغی معین در فاز اول در اختیار كارمندان و در فاز بعدی در خدمت كارگران قرار گرفته است و به آنها این امكان را می‌دهد تا از طریق خرید اقساطی با كارمزد معین از فروشگاه های مشخص اقدام كنند.

وی با اشاره به اینكه اجرای این طرح در سالجاری به رغم سال های گذشته از شتاب خوبی برخوردار بوده است،افزود: هم اكنون در حال افزایش تعداد فروشگاه ها و ارتقای سطح فروش در قالب این طرح هستیم و این طرح از ابتدای سال جاری از رشد 30 تا 40 درصدی در سراسر كشور برخوردار بوده است.

وی با بیان اینكه طرح مدیرت یكپارچه زنجیره ارزش نهایی (میزان) در 31 استان كشور در حال اجراست ، تصریح كرد: تعداد اطلاعات دریافتی و پالایش شده این طرح بالغ بر یك میلیون و 500 هزار نفر است.

اسماعیلی بایادآوری این مطلب كه صدوركارت های كارمندی درفاز نخست و همچنین صدور كارت های كارگری در فاز دوم از پیشرفت مناسبی برخوردار است، خاطرنشان كرد: تعداد كارت های صادر شده كارمندی تاكنون بالغ بر 870 هزار نفر است.

به گفته وی، تعداد كالاهای عضو طرح میزان 14هزار و 58 قلم كالاست كه در 3500 فروشگاه عضو این طرح قابل استفاده است.

اسماعیلی از صدور كارت های میزان برای همه اقشار مردم در آینده ای نه چندان دور خبر داد و افزود: در تلاشیم تا در فاز سوم استفاده از این كارت ها برای آحاد جامعه را عملیاتی كنیم.

مدیر طرح ملی خرید اعتباری میزان، تحقق این امر را در گروه همكاری و تعامل بانك ها دانست و تاكید كرد: تامین مالی و اعتباری و حمایت های لازم بستر ساز اجرای این مهم خواهد بود.

وی در ادامه فروش اقساطی را از دیگر برنامه های اجرای این طرح در آینده برشمرد و گفت: اقدامات مقدماتی و رایزنی های لازم دراین راستا انجام شده است و در حال گذاشتن جلسات مختلف با اتحادیه‌ها و فروشگاه های زنجیره ای برای هماهنگی بیشتر هستیم.

مدیر طرح ملی خرید اعتباری طرح میزان،‌ هدف از اجرای این طرح را علاوه بر رونق اقتصادی،‌ حمایت از كار و تولید داخلی و افزایش توان خرید مردم،‌ ذكر كرد و گفت: كارفرمایان می‌توانند برای صدور كارت میزان به سایت mizan.ttbank.ir مراجعه كنند.همچنین لیست فروشگاه های طرف قرارداد نیز به تفكیك استان ها در سایت www.mizaan.ir قابل دسترسی خواهد بود.

اقتصام**3917**1561