۱۱ مرداد ۱۳۹۱،‏ ۱۲:۵۵
کد خبر: 80256612
۰ نفر
مرتضوي همچنان در سازمان تامين اجتماعي خواهد بود

تهران- معاون اول رييس جمهوري گفت: راي ديوان عدالت اداري در مورد 'سعيد مرتضوي' مديرعامل صندوق تامين اجتماعي اجرا نمي شود و او همچنان بر اين سمت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، 'محمدرضا رحیمی' روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی درباره موضع دولت درقبال رای دیوان عدالت اداری، اظهار داشت: موضع دولت مشخص است و معاونت حقوقی رییس جمهوری پاسخ خود را در این مورد اعلام كرده است.

وی با بیان این كه سازمان تامین اجتماعی موسسه ای عمومی و غیردولتی است، گفت : گمان می كنم تصمیم دیوان عدالت اداری در این مورد نافذ نباشد.

یكی از خبرنگاران از معاون اول رییس جمهوری پرسید: امروز خبر خوشحال كننده ای برای اعلام دارید؟

رحیمی پاسخ داد: خبرها همه خوشحال كننده است، مقاومت ما و دورزدن شدیدترین تحریم ها علیه ملت ایران یكی از این خبرهای خوشحال كننده است.

وی افزود: دشمنان روز به روز به شكست، تعجب و تحیر نزدیك تر می شوند.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: اگرچه به دلیل اعمال تحریم های شدید زحمت بسیاری بر دوش مسوولان گذاشته شده اما پیروزی از آن ملت ایران است.

رحیمی با تاكید بر اینكه دولت در حال تلاش برای سامان دادن بازار است، اظهار داشت: سعی می كنیم اقلام اساسی مورد نیاز مردم به شكل مطلوب تامین شود و در اختیار آنان قرار گیرد.

سوال یكی دیگر از خبرنگاران رونمایی از كتاب معاون اول رییس جمهوری با عنوان 'دیباچه نام پروردگار' بود كه امروز با حضور رییس جمهوری در مراسمی برگزار شد.

این خبرنگار از رحیمی سوال كرد: سیاستمداری سخت تر است یا هنر؟

معاون اول رییس جمهوری گفت: چون هنرمند به دنبال عرضه نمایش جلوه هایی از طبیعت است بطور قطع هنر آسان تر است.

رحیمی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این كه اجتماع نقیضین ممكن نیست، شما چگونه در عرصه سیاست و هنر حضور دارید؟ اظهار داشت: بنده به معنای امروزی سیاسی نبوده ام.

وی اضافه كرد: اگر گاهی فرصتی پیش بیاید دست به قلم برمی دارم و بسم الله خوش نویسی می كنم كه اكنون نیز به تشویق دوستان این نوشتارها تبدیل به یك كتاب شده است.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: 114 بسم الله در 14 طرح خوشنویسی شده كه اساتید هنر 57 مورد آن را انتخاب كردند و امروز نیز منتشر شده است.

رحیمی یادآور شد كه عایدات حاصل از فروش این كتاب صرف امور خیریه و كمك به ایتام خواهدشد.

سیام**9012**9132**1336