دومين طلاي وزنه برداري مردان المپيك به كره شمالي رسيد

تهران - 'آن گوك كيم' مدال طلاي دسته 62 كيلوگرم رقابتهاي وزنه برداري مردان بازيهاي المپيك 2012 لندن را به گردن آويخت تا چيني ها همچنان در حسرت كسب مدال طلاي سبك وزن اين بازيها بمانند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، پس از درخشش 'یان چول اوم' در دسته 56 كیلوگرم، گوك كیم دیگر وزنه بردار كره شمالی به مقام قهرمانی دسته 62 كیلوگرم بازیهای المپیك دست یافت.

با اینكه بسیاری از كارشناسان 'ژیه ژانگ' چینی، قهرمان سال 2011 جهان و ركوردار دسته 62 كیلوگرم را شانس اول كسب مدال طلا در این وزن می دانستند اما گوك كیم قهرمان سال 2010 آنتالیا، نشان طلای المپیك را بر گردن آویخت.

كیم در همان حركت یكضرب همه رقبایش را غافلگیر كرد و با مهار وزنه 153 كیلوگرم در سومین حركت خود یك كیلوگرم ركورد المپیك را كه در سال 2004 توسط یك چینی به ثبت رسیده بود، به نام خود ارتقا داد و 8 كیلوگرم از نزدیك ترین حریف خود «ایراوان اكو یولی» از اندونزی پیشی گرفت.

این وزنه بردار در حركت دوضرب هم وزنه 174 كیلویی را بالای سر برد تا با مجموع 327 كیلوگرم، ضمن شكستن ركوردهای مجموع المپیك و جهان، مدال طلای دسته 62 كیلوگرم مردان را به دست بیاورد.

در این وزن اسكار فیگارو از كلمبیا و ایراوان اكو یولی از اندونزی، هر دو با ركورد مجموع 317 كیلوگرم پائین تر از وزنه بردار كره شمالی ایستادند اما وزن كمتر بدن فیگارو باعث شد مدال نقره به وزنه بردار كلمبیایی برسد. فیگارو همچنین با مهار وزنه 177 كیلوگرم در دوضرب، یك كیلوگرم ركورد المپیك را ارتقا بخشید.

وزنه بردار چینی هم با حدنصاب مجموع 314 كیلوگرم چهارم شد و نتوانست روی سكو برود.

ورزشی ** 9122 **1440

سرخط اخبار ورزش