نماز جمعه، مصداق حاكميت ارزش‏هاي اسلامي مبتني بر ولايتمداري است

استان تهران – فيروزكوه – امام جمعه فيروزكوه گفت: نماز جمعه، مصداق حاكميت ارزش‏هاي اسلامي مبتني بر ولايتمداري و نافي ضد ارزش ها در جامعه اسلامي است.

حجت الاسلام و المسلمین 'عبدالعلی استیری' در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته فیروزكوه با تاكید بر اینكه نماز جمعه بدون حكم و اذن ولی فقیه مشروعیت ندارد، اظهار داشت: به بركت وجود بنیانگذار انقلاب اسلامی این آیین مقدس و معنوی در كشور به عنوان دیار اسلامی احیاء شد.

وی با اشاره به اینكه پیش از انقلاب اسلامی در برخی از شهرهای بزرگ كشور نماز جمعه اقامه می‏شد ولی خطبه های آن كاملا تشریفاتی و بی محتوا بود، خاطر نشان كرد: به بركت خون مطهر شهدا در پنجم مرداد ماه سال 58 نخستین نماز جمعه به امامت آیت‏الله‏ طالقانی در تهران با حكم امام راحل اقامه شد.

امام جمعه فیروزكوه با بیان اینكه در حال حاضر نزدیك به 700 نماز جمعه در كشور اقامه می‏شود، گفت: این مراكز نورانی از ثمرات و بركات حكومت اسلامی است و ائمه جماعات هنگام قرار گرفتن پشت تریبون نماز جمعه ندای رهبری را به گوش نمازگزاران می‏رسانند.

حجت الاسلام استیری، مدیریت و آگاه‏سازی افكار عمومی در برابر هجمه‏های سنگین دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی را از وظایف مهم ائمه جماعات هنگام قرار گرفتن پشت تریبون نماز جمعه دانست و گفت: باید از ظرفیت نماز جمعه به نحو احسن در راستای ارتقای قدرت تشخیص حق از باطل و سفارش به رعایت انصاف و مروت استفاده كرد.

وی مبارزه با شایعات را محصول تحركات ضددینی و ملی كشور و یكی از ظرفیت‏های مهم نماز جمعه عنوان و تصریح كرد: باید نسبت به هوشیار كردن مردم در برابر شایعات در تریبون نماز جمعه توسط ائمه جماعات اطلاع‏رسانی صحیحی انجام شود.

امام جمعه فیروزكوه، شایعات را ویروسی مخرب برای تمامی جوامع دانست و بر لزوم مقابله با آن در تمامی فرصت‏های موجود به‏ویژه در نهاد نماز جمعه تاكید كرد.

حجت السلام استیری، ابلاغ دین به زبان ساده برای مردم، تبیین و تحلیل مسائل سیاسی روز جامعه، تعمیق روابط مردم با حكومت و رهبری و دعوت به تقوا را از دیگر ظرفیت‏های مهم نماز جمعه برشمرد و گفت: دعوت به تقوا از مهم‏ترین پیام نماز جمعه و جز اركان اصلی خطابه‏های نماز جمعه است.

تهرام/8128/1497/1275

سرخط اخبار سیاست