۷ مرداد ۱۳۹۱،‏ ۰:۱۵
کد خبر: 80249220
۰ نفر
نماز جمعه مهم ترين پايگاه عبادي و سياسي مردم است

استان تهران- دماوند- خطيب جمعه شهر آبسرد گفت: نماز جمعه مهم ترين پايگاه عبادي و سياسي مردم و بزرگ‌ترين و مستحكم‌ترين پايگاه عليه دشمنان اسلام و نظام است.

حجت الاسلام و المسلمین 'حسین ردایی' روز جمعه در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته كه در مسجد علی ابن ابی طالب (ع) شهر آبسرد با حضور نمازگزاران و روزه داران برگزار شد به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی و سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در شهر آبسرد مصادف با نخستین جمعه ماه مبارك رمضان در سال گذشته، افزود: نماز جمعه به عنوان یكی از اركان بسیار مستحكم اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی دارای جایگاه والایی است بطوریكه در قرآن كریم نیز بر اهمیت آن مكررا تاكید شده است.

وی وحدت ملی، انسجام اسلامی، تحلیل حوادث داخل و خارج از كشور، پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلامی، تحكیم پایه‌های نظام اسلامی و روشنگری و هدایت مردم به سمت خداشناسی و خوبی‌ها را از آثار و بركات نماز جمعه دانست و خاطرنشان كرد: نماز جمعه به انسان هویت و شخصیت اسلامی می‌بخشد و مسلمانان را به سوی روشنگری و بیدارگری نسبت به مسائل و حقایق دنیا هدایت می كند.

حجت الاسلام ردایی حضور پررنگ مردم د‌ر نماز جمعه را بیانگر جلوه‌ها‌ی ایمانی مردم دانست و تصریح كرد: اقامه نماز جمعه، تشكیل ستاد نماز جمعه و در كنار آن حضور پررنگ مردم در این برنامه سیاسی و عبادی، پیام‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی و حتی اقتصادی فراوانی را برای آن منطقه و كشور به همراه دارد كه این مهم خود بر توقعات مردمی می افزاید.

خطیب جمعه آبسرد، نماز جمعه را سنگر و حفظ جایگاه ولایت دانست و بیان داشت: نماز جمعه پایگاه معنویت، دین و دیانت در راستای تحكیم اعتقادات معنوی مردم است و در كنار جایگاه معنوی یك تریبون آزاد برای خواسته ها و مطالبات مردمی نیز محسوب می شود.

امام جمعه آبسرد، با بیان اینكه مردم موضوعات جدید را از نماز جمعه می‌شنوند و مشكلات و خواسته های خود را با ائمه جمعه در میان می گذارند، افزود: نماز جمعه حلقه اتصال نظام و امت و این پایگاه عبادی سیاسی از طرفی منصوب به ولایت و از دگر سو پایگاه مردمی است.

خطیب جمعه شهر آبسرد تحلیل جریان‌های روز سیاسی توسط امام جمعه را از جمله ویژگی‌های بارز نماز جمعه برشمرد و گفت: بصیرت بخشی نماز جمعه به مردم موجب می‌شود، تا فتنه‌ها و توطئه‌های دشمن نقش بر آب ‌شود.

تهرام/7246/8128/1275

سرخط اخبار سیاست