تريبون نماز جمعه به تنوير افكار عمومي مي پردازد

استان تهران- فيروزكوه- امام جمعه شهرستان فيروزكوه گفت: نماز جمعه به منزله كنگره عظيمي است كه هر جمعه جمعيت انبوهي را با خود همراه كرده و آنان را با مسائل روز آشنا مي كند.

حجت الاسلام و المسلمین 'عبدالعلی استیری' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در شرق استان تهران با اشاره به فرا رسیدن پنجم مرداد ماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت آیت الله 'طالقانی' و روز نماز جمعه، اظهار داشت: در دین مبین اسلام به نماز عبادی- سیاسی جمعه ارزش و اهمیت زیادی داده شده است.

وی گفت: مطابق روایات اسلامی هر كس به خدا و روز قیامت اعتقاد دارد، باید روز جمعه در صفوف به هم فشرده نماز جمعه حاضر شود كه از نشانه های ایمان است.

امام جمعه فیروزكوه با بیان اینكه تریبون نماز جمعه با روشنگری آحاد جامعه و افشای جریانات انحرافی به تنویر افكار عمومی می پردازد، خاطرنشان كرد: بیش از 650 نماز جمعه در سراسر كشور اقامه می شود كه هر هفته پیام اتحاد و تقوای الهی را به مؤمنان گوشزد می كند.

وی تصریح كرد: فقط در این صورت است كه می توانیم روزی را مشاهده كنیم كه این ملت، پرچم اسلام را به دست صاحب واقعی آن حضرت ولی عصر (عج) برساند.

حجت الاسلام و المسلمین استیری تبیین مسائل سیاسی، توضیح فرمایشات مقام معظم رهبری و بصیرت بخشی را از جمله مزایای برگزاری نماز جمعه عنوان كرد و با اشاره به پتانسیل بالای نماز جمعه، افزود: بسیاری از توطئه های دشمنان در راهپیمایی های بعد از نماز جمعه خنثی شده است.

وی ادامه داد: به فرموده امیرمؤمنان امام علی (ع) 'كسی كه از روی بی اعتنایی سه جمعه پیاپی در نماز جمعه حاضر نشود، خداوند بر قلب او مهر می زند و شیرینی های دین و ارزش های اسلامی را نمی تواند درك كند'.

تهرام/8142/1497/

سرخط اخبار فرهنگ