استاندار آذربايجان غربي بر اجراي سريع تالار مركزي اروميه تاكيد كرد

اروميه - استاندار آذربايجان غربي با تاكيد بر اجراي هر چه سريعتر تالار مركزي اروميه گفت: براي اجراي اين طرح مشكل اعتباري وجود ندارد.

وحید جلال زاده روز دوشنبه در بازدید از پروژه تالار مركز ارومیه كه با حضور فرماندار ارومیه و مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد افزود: در استان 48 طرح در قالب مهر ماندگار اجرا می شوند كه ساختمان تالار مركزی ارومیه از جمله این طرح ها است.

وی با تاكید بر بهره برداری از این پروژه تا پایان امسال اضافه كرد: انتظار داریم ساخت اسكلت این پروژه تا پایان شهریور ماه امسال به اتمام سد كه لازم است پیمانكاران با افزایش نیروی كار و تلاش مضاعف، روند احداث این پروژه را شتاب بخشند.

عملیات ساختمانی تالار مركزی ارومیه با بیش از 18 هزار متر مربع زیر بنا از آذر ماه سال 86 شروع شده و تاكنون با تخصیص بیش از 60 میلیارد ریال، 45 درصد از كارهای اجرایی آن انجام گرفته است.

ساختمان تالار مركزی ارومیه علاوه بر فضاهای فرهنگی لازم دارای دو سالن تخصصی موسیقی و تئاتر می باشد كه ظرفیت هر كدام به ترتیب 650 و یكهزارو 200 نفر می باشد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از موزه تاریخ طبیعی استان نیز بازدید و روند كارهای اجرایی این پروژه را مورد بررسی قرار داد.

جلال زاده گفت: قرار بود این پروژه تا آخر فروردین ماه امسال به بهره برداری برسد كه ضعف مالی پیمانكاران و عدم مدیریت صحیح در تدارك منابع و مصالح موجب تاخیر در بهره برداری از این پروژه شده است..

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با تاكید بر اینكه مشكل تخصیص اعتبارات این پروژه تا یك هفته آینده برطرف خواهد شد گفت: پیمانكاران یك ماه فرصت دارند این پروژه را تحویل دهند.

پروژه موزه تاریخ طبیعی آذربایجان غربی نیز با سه هزارو 270 متر مربع زیر بنا و با 18 میلیارد ریال اعتبار در پارك ائللر باغی ارومیه در حال ساخت است.

این موزه دارای سالن های مختلفی از جمله سالن اصلی، كیهان شناسی، آكواریوم، هرباریم گیاهی، آمفی تئاتر و تالار اجتماعات آزاد و همچنین بخش های مختلف خدماتی، آموزشی و نمایشی، كارگاههای فنی و تاكسیدرمی و فضاهای ارتباطی می باشد.

583

سرخط اخبار استان‌ها