نابودي رژيم صهيونيستي در صورت حمله به ايران/ آسيب پذيري سپرموشكي ناتو در مقابل موشك هاي بالستيك ايران

تهران- فرمانده هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اين كه اگر رژيم صهيونيستي به ايران حمله كند نابود خواهد شد، گفت: سپر دفاع موشكي ناتو در تركيه و كشورهاي حاشيه خليج فارس در مقابل موشك بالستيك رادار زن بومي ايران با نام ' آرم ' آسيب پذير هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده روز یكشنبه در نشستی خبری اظهارداشت: در آینده ای نزدیك موشك بالستیك رادارزن كاملا بومی كه كار تحقیقاتی آن به پایان رسیده و توسط متخصصان داخلی طراحی و تولید شده است، به بهره برداری می رسد.

سردار حاجی زاده خاطرنشان كرد: این موشك بالستیك قادر است هر مركز تشعشع دهنده راداری را كه در زمین و یا دریا باشد، با دقت بالا مورد هدف قرار دهد و آنها را منهدم كند.

وی اضافه كرد: این موشك بالستیك با سرعتی چند برابر سرعت صوت به اهداف مورد نظر اصابت می كند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان این كه هر روز دستاوردهای دفاعی جدیدی در كشور مطرح می شود گفت: از همان روزهای ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی واگذاری سلاحهای تهاجمی به ایران را تحریم كردند اما ما به واسطه تحریم، رشد كردیم به طوری كه امروز دیگر نیازی به كپی سازی و یا مونتاژ سلاح نداریم و حتی امروز محصولات دفاعی خود را به سایر كشورها صادر می كنیم.** تمامی اطلاعات 'آركیو 170' آمریكا كدشكنی شد

سردار حاجی زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه اطلاعات پهپاد جاسوسی ' آر كیو 170' نیز كدشكنی و اطلاعات آن استخراج شده است و بخشهای مختلف این سامانه كشف شده و درحال حاضر از آنها استفاده می كنیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان این كه آركیو 170 به آمریكاییها خیانت كرد گفت: آمریكاییها آخرین فناوریهای خود را در این پهپاد مورد استفاده قرار دادند و به دلیل تكنولوژی بالا این پهپاد در اختیار سازمان جاسوسی آمریكا 'سیا' بود.

سردار حاجی زاده با خاطرنشان كردن این موضوع كه حتی اطلاعات آشیانه این پهپاد در قندهار را نیز كشف كرده ایم گفت: این پهپاد بیشتر برای انجام عملیات در پاكستان مورد استفاده قرار می گرفت و حتی در عملیات كشتن بن لادن نیز شركت داشته است.** سپر موشكی در تركیه و خلیج فارس برای دفاع از رژیم صهیونیستی است

سردار حاجی زاده در پاسخ به سوالی در خصوص استقرار سپر دفاع موشكی در تركیه و كشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: این اقدامات بیشتر از آن كه امنیت این كشورها را تامین كند به دنبال دفاع از رژیم صهیونیستی است.

وی با تاكید بر این كه ما در مقابل این اقدامات بیكار نمی نشینیم اظهارداشت: یكی از اقداماتی كه برای مقابله با سپر دفاع موشكی انجام شده ، بهره برداری از موشك های بالستیك ضد رادار ' آرم' است.

سردار حاجی زاده افزود: این موشكها رادارهای پدافند هوایی را هدف قرار می دهند به طوری كه همه سامانه های پدافندی از جمله سامانه ' گنبد آهنین' نیز در برابر این موشكها بسیار آسیب پذیر هستند.** موشكهای قیام و خلیج فارس از طرح های شهید تهرانی مقدم هستند

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بسیاری از طرح های موشكی كه امروز رونمایی می شوند از جمله موشكهای قیام و خلیج فارس ، نتیجه ایده ها و طرح های شهید حسن طهرانی مقدم بوده است.

سرد ار حاجی زاده خاطرنشان كرد: بسیاری از طرح های این شهید در مرحله تحقیق قراردارند وهنوز نهایی نشده است.

وی در ارتباط با سرنگونی جنگنده تركیه توسط نیروهای سوریه نیز گفت: جنگنده تركیه كه اخیرا سرنگون شد، خط هوایی و پدافندی كشور سوریه را شكسته و به آبهای سرزمینی این كشور وارد شده بود.

وی افزود: نقطه ای كه این هواپیما از آنجا وارد آبهای سرزمینی سوریه شده بود، همان مكانی است كه در سال 1986 میلادی رژیم صهیونیستی از آن برای حمله به تاسیسات شمال سوریه استفاده كرده بود.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران اضافه كرد: رژیم صهیونیستی با استفاده از این نقطه و با عبور از فضای تركیه مناطقی را در شمال سوریه بمباران كرده بود و لذا سوریه نسبت به این منطقه حساسیت زیادی داشته است.

سردار حاجی زاده با بیان این كه از كشته شدن خلبانان ترك خوشحال نیستیم اظهارداشت: واكنش دولتمردان تركیه در ابتدا طبیعی بود اما بعدا برای اعمال فشار به سوریه از آن حادثه بهره برداری سیاسی كردند.** رژیم صهیونیستی در اندازه ای نیست كه بخواهد با ایران درگیر شود

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران در واكنش به تهدیدات رژیم صهیونیستی در خصوص حمله به تاسیسات هسته ای ایران گفت: این رژیم اگر توانش را داشت لحظه ای درنگ نمی كرد اما باید دانست كه این رژیم در اندازه ای نیست كه بخواهد با ایران درگیر شود.

وی افزود: آنها در مقابل حزب الله لبنان كه یك گروه كوچكی است شكست خوردند حالا چگونه می توانند به ایران حمله كنند.

وی ادامه داد: این رژیم اگر بخواهد به ایران حمله كند باید مشاركت آمریكا را جلب كند اما با توجه به این كه پایگاههای آمریكا در منطقه زیر برد موشكها و سلاحهای ما هست قطعا زیر بار همكاری با این رژیم نمی رود.

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: مقامات آمریكایی نیز بارها به رژیم صهیونیستی در این خصوص تذكر داده اند.

سردار حاجی زاده با بیان این كه اگر رژیم صهیونیستی به ایران حمله كند نابود خواهد شد، گفت: اگر آنها حركتی كنند، بهانه ای به دست ما می دهند تا آنها را از روی كره زمین محو كنیم.

سیام**2022**1478 1418