استادان صنايع ‌دستي ميهمان تلويزيون مي‌شوند

تهران - مجموعه مستند 'ماندگاران' با هدف به تصوير كشيدن گوشه‌اي از زندگي استادان بنام و پيشكسوت هنرهاي سنتي و صنايع دستي توليد مي‌شود.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، این مجموعه مستند به تهیه كنندگی و كارگردانی 'محمد شعشعی' مراحل آماده سازی را برای پخش از شبكه مستند سیما طی می‌كند.

تهیه كننده و كارگردان این مجموعه درباره روند ساخت 'ماندگاران' گفت: این مجموعه در 26 قسمت 30 دقیقه ای در حال تولید است و تاكنون ضبط هشت قسمت از آن به پایان رسیده است.

وی از تدوین همزمان این مجموعه مستند خبر داد و گفت: 'ماندگاران' در ادامه مجموعه مستند 'اختران' ساخته شده و فضای كلی هر دو مجموعه شبیه یكدیگر است.

شعشعی تاكید كرد كه در این مجموعه مستند، هر بار عوامل تولید به سراغ یكی از استادان برجسته هنر ایران زمین می‌روند و یك روز از زندگی این هنرمند را در منزل، محل كار و حتی نمایشگاه آثارش به تصویر می كشند.

كارگردان 'ماندگاران' از استاد شعرباف معمار سنتی ایران، استاد حاج قاسمی هنرمند معرق كار و استاد حاجیان استاد گچ بری سنتی ایران به عنوان برخی مهمانان این برنامه نام برد.

به گفته وی، امین سعیدی به عنوان تصویر بردار، مینو آیت اللهی محقق و رضا عابدی دستیار تصویربرداری با این مجموعه همكاری می‌كنند.

شعشعی ابراز امیدواری كرد كه مجموعه مستند 'ماندگاران' برای پخش در فصل پاییز و شبكه مستند سیما آماده شود.

فراهنگ ** 2025 ** 1071

سرخط اخبار فرهنگ