۳۱ خرداد ۱۳۹۱،‏ ۱۸:۵۹
کد خبر: 80192295
۰ نفر
نماينده مجلس: ريشه كني بيكاري در گرو بسيج همگاني است

اراك- نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي گفت: ريشه كني بيكاري و افزايش اشتغال پايدار در جامعه در گرو بسيج همگاني است.

به گزارش ایرنا، 'محمدحسن آصفری' روز چهارشنبه در مراسم جشن اشتغال و توانمندی یكهزار و 624 مددجوی تحت حمایت كمیته امداد امام خمینی (ره) استان مركزی در كانون امام خمینی (ره) شهرستان اراك افزود: امروز اگر می خواهیم اشتغال در جامعه افزایش یابد و مشكل بیكاری حل شود باید همه مانند دوران دفاع مقدس خود را وقف تحقق این مهم كنند.

وی بیان كرد: در زمان هشت سال دوران دفاع مقدس همه به فرمان امام راحل لبیك گفتند و با وجود اینكه همه دنیا در حمایت از صدام بر علیه كشور ما بودند، حتی یك سانتیمتر از خاك ایران در تصرف دشمن بعثی نماند.

نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از مشكلات جامعه مانند فلج اطفال با بسیج همگانی در جامعه ریشه كن شد و به طور قطع مشكل بیكاری نیز با بسیج همه دستگاه ها و نهادها حل خواهد شد.

آصفری اظهار كرد: افرادی كه می خواهند در كشور سرمایه گذاری كنند نباید با درهای بسته مدیران و سنگ اندازی مواجه شوند و توجه به این مهم امری ضروری است و انتظار می رود كارگروه اشتغال و مسوولان امر در زمینه اشتغال پایدار بیش از پیش تلاش كنند.

وی تاكید كرد: مجلس نهم كار خود را با توجه به مشكلات اقتصادی شروع كرده و اولویت اول را در مسایل و رفع مشكلات اقتصادی می داند.

نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: یكی از بركات عظیم انقلاب اسلامی، شكل گیری كمیته امداد امام خمینی (ره) است.

آصفری تصریح كرد: استراتژی امام راحل برای انقلاب توجه به محرومین جامعه بود و كمیته امداد تاكنون در راستای حمایت از نیازمندان و محرومان جامعه تلاش های گسترده ای داشته است.

وی یادآور شد: مجلس نهم توجه ویژه ای نیز به محرومین به عنوان ولی نعمتان جامعه دارد و از طرح هایی كه در راستای كمك به این قشر باشد، استقبال می كند.

نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: مجموعه فراكسیون های مختلف مجلس در حال شكل گیری است كه یكی از آنها تشكیل فراكسیون حمایت از محرومان است.

آصفری عنوان كرد: امروز وظیفه همه در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی بسیار سنگین است و باید برای این مهم گامهای بلندی برداشته شود.

وی یادآور شد: نامگذاری امسال نباید در بنرها، كتب و یا ساخت كلیپ ها باشد، بلكه این مهم باید در عمل نشان داده شود.ك/2

7108/507