۲۳ خرداد ۱۳۹۱،‏ ۱۹:۲۵
کد خبر: 80180219
۰ نفر
خلاء نوع پوشش ايراني-اسلامي در كشور وجود دارد

تهران-دبير كارگروه حجاب و عفاف وزارت كشور گفـت: در شرايط كنوني با خلاء نوع پوشش ايراني و اسلامي در جامعه مواجه هستيم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، 'طهورا نوروزی' روز سه شنبه در نخستین نشست تحلیلی با عنوان 'چادر،‌بایدها و نبایدها' در خبرگزاری بین اللملی زنان (وفا) افزود: متاسفانه، كارگروه مد و لباس هم تا این لحظه نتوانسته الگوی قابل قبولی در بخش پوشش های ایرانی-اسلامی به جامعه و بازار ارایه كند.

وی با بیان اینكه اكنون نیازمند ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بیش از گذشته در جامعه هستیم، گفت: پرداختن به مقوله استفاده از چادر آن هم با رنگ مشكی در شرایط فعلی، چندان با اهمیت نیست.

نوروزی پرداختن به بحث پوشش اسلامی با رویكرد مثبت را از مهمترین مسایل جامعه دانست و گفت: نهادهای اجرایی باید بیشتر در این زمینه فعالیت كنند و فضای رسانه ای را با محوریت این موضوع تحت پوشش خود قرار دهند.

مدیرعامل خبرگزاری بین المللی زنان (وفا) نیز در ادامه این نشست گفت: نخستین نشست از سلسله نشست های گفتمان سازی در حوزه زنان و خانواده با عنوان 'چادر مشكی باید ها و نباید ها ' برگزار شد.

'ناصرالدین اسلامی فرد' افزود: مقام معظم رهبری در نشست اندیشه راهبردی زنان و خانواده گفتمان سازی در این حوزه را نیاز حقیقی دانسته و بر نقش رسانه ها در این حوزه تاكید فرمودند.

اجتمام**9134 **1569