جاذبه هاي گردشگري جزيره هرمز ظرفيتي ويژه براي جذب گردشگران بين المللي است

بندرعباس- مديركل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: جزيره هرمز جاذبه هاي گردشگري بسياري دارد كه اين جاذبه ها ظرفيتي ويژه براي جذب گردشگران بين المللي به اين جزيره است.

به گزارش خبرنگار ایرنا،'علی اكبر صفایی' روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های مسافری و قابلیت های گردشگری جزیره هرمز طرح جامع بندر هرمز در دستور كار قرار گرفته و در آینده این بندر به یك بندر مسافری و صیادی توسعه یافته تبدیل خواهد شد.

وی افزود: هم اكنون طرح ضربتی بندر هرمز با ساخت اسكله ها، تجهیز ترمینال مسافری و لایروبی در حال اجرا است كه برای ساخت اسكله ها 10میلیارد ریال هزینه خواهد شد و مابقی اعتبارات در حال بررسی است.

وی گفت: در یك ماه آینده یك شناور استاندارد و ایمن از نوع كاتاماران با ظرفیت 56 نفر كار جابجایی مسافران را در مسیر بندر هرمز و بندر شهید حقانی به عهده خواهد گرفت.

صفایی اظهار داشت: مردم جزیره هرمز در آینده ای نه چندان دور شاهد رونق اقتصادی، اشتغال پایدار و سفرهای ایمن دریایی در این جزیره خواهند بود.

لازم به ذكر است جزیره هرمز از جمله جزایر 14 گانه هرمزگان است كه در دهانه خلیج فارس یا تنگه هرمز قرار گرفته و آب و هوایی گرم و مرطوب دارد و در تابستان گرم و شرجی و زمستان معتدل است.

این جزیره از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و گنبد نمكی هرمز در جهان معروف می باشد.

معدن خاك سرخ كه ارزش اقتصادی بالایی دارد، در این جزیره قرار دارد كه از آن برای تولید لوازم آرایشی، پودرهای میكرونیزه صنعتی و نوار كاست استفاده می كنند.

به دلیل وجود كانی ها و سنگ های زیبا، لقب موزه شناسی طبیعت را زمین شناسان روی این جزیره گذاشته اند.

آب سنگ های مرجانی، سواحل صخره ای، پوشش گیاهان بومی و حیاط وحش از دیگر ویژگی های طبیعتی هرمز است.ك/3

7198/668/681