دانشگاه علوم پزشكي تهران و  سازمان هلال احمر تفاهمنامه همكاري امضا كردند

تهران- دانشگاه علوم پزشكي تهران و سازمان هلال احمر به منظور بهبود خدمات سلامت و پيوند ميان دانشگاه و سيستم هاي اجرايي كشور، تفاهم نامه همكاري ميان دانشگاه علوم پزشكي تهران و سازمان هلال احمر امضا كردند.

به گزارش روز یكشنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، چهار تفاهم نامه آموزشی و همكاری میان دانشگاه و سازمان هلال احمر از سوی دكتر لاریجانی رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران و دكتر ابوالحسن فقیه، رییس سازمان هلال احمر و با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه، به امضا رسید.

باقر لاریجانی، رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران، گفت: جمعیت هلال احمر ظرفیت بسیار بزرگی را در داخل و خارج از كشور در جهت خدمت به مردم در اختیار دارد. دانشگاه علوم پزشكی تهران نیز مجموعه وسیعی از امكانات آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات را تشكیل می دهد كه اگر این دو در جهت همكاری با یكدیگر قرار گیرند بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

وی به امضای چهار تفاهم نامه اشاره كرد و افزود: نخستین تفاهم نامه در زمینه همكاریهای مشترك و جامع در راستای فعالیت های آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات در داخل و خارج از كشور است كه امیدواریم سالیان ادامه یابد.

لاریجانی ادامه داد: تفاهمنامه های دیگر در خصوص ارتقاء مراكز درمانی نور افشار در داخل و ایرانیان در خارج از كشور بود كه به امضای دو طرف رسید و در این راستا در نظر داریم خدمات این مراكز درمانی را تخصصی و فوق تخصصی تر كنیم.

وی آخرین تفاهم نامه را در زمینه گسترش مراكز نوآوری در قسمت های مختلف هلال احمر خواند و تصریح كرد: دانشگاه علوم پزشكی تهران در نظر دارد تا با همیاری و كمك اساتید و ظرفیت های علمی خود، اقدام به گسترش دفاتر نوآوری در جعیت هلال احمر نمایند تا این مجموعه بتواند بیش از پیش و بهتر از گذشته فعالیت های خود را ارائه نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران، نتایج حاصل از این همكاری را مثبت ارزیابی كرد و گفت: امیدواریم با این بستر سازی و ظرفیت های خوب جمعیت هلال احمر، قدم های مثبتی در راستای بهبود سلامت جامعه برداشته شود.

اجتمام**9105** 1568

سرخط اخبار جامعه