وقوع تصادف هاي متعدد رانندگي در محور نوشهر - رويان نگران كننده است

نوشهر- جمعي ازرانندگان خودروهاي مسافربري و روستاييان بخش مركزي نوشهربا ابراز نگراني از روند روز افزون بروز حوادث ناگوار رانندگي در محور نوشهر- رويان ، خواستار اقدام فوري مسوولان نهادهاي مرتبط درجهت رفع نقاط حادثه خيز اين محور پرتردد شدند.

آنان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، مشخص نبودن موقعیت جاده به هنگام شب ناشی از نداشتن چراغ روشنایی ، آبگرفتگی سطح جاده براثر بارندگی شدید ، نداشتن پل عابر پیاده به اندازه كافی ، غیر استاندارد بودن دوربرگردان ها و نداشتن علائم هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی را از جمله موارد غیر ایمن بودن این محور ارتباطی برشمردند.

یكی از رانندگان خودروی مسافربری محور نوشهر- رویان از كم توجهی مسوولان نهادهای مرتبط نسبت به رفع نقاط حادثه خیزاین محور انتقاد كرد.

'رضا ایوبی ' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : در حال حاضر وضعیت این مسیر ارتباطی به حدی غیر استاندارد و ناامن است كه در بیشتر ایام شاهد چندین فقره تصادف در این محور ارتباطی بوده ایم.

وی یكی از موارد حادثه خیزی این محور ارتباطی را نداشتن چراغ روشنایی دانست و افزود : متاسفانه موقعیت جاده در این مسیر ارتباطی به هنگام شب ، بویژه در زمان بارندگی مشخص نیست و این نارسایی سبب بروز انواع تصادفات اسفبار رانندگی شده است.

این راننده خودروی مسافربری غیر همسطح بودن سطح جاده را از دیگر عوامل بروز حوادث ناگوار رانندگی در محور نوشهر - رویان برشمرد و گفت : متاسفانه این مشكل سبب آبگرفتگی سطح معابر و خارج شدن خودروها از مسیر اصلیشان شده است.

وی افزود : این موضوع بارها به مسوولان نهادهای مرتبط انعكاس داده شد كه متاسفانه تاكنون این پیگیری ها نتیجه بخش نبوده است.

ایوبی با اشاره به این كه سالانه شمار زیادی ازمسافران ، گردشگران و حتی زایران مشهد الرضا (ع ) از این محور گذر می كنند ، گفت : ضروری است مسوولان نهادهای مرتبط برای ایمن سازی این محور ارتباطی در منطقه تدابیر ویژه ای بیندیشند.

دهیار روستای ' نجارده ' بخش مركزی نوشهر نیز گفت : وضعیت این محور ارتباطی به حدی ناامن و اسفبار است كه هر ساله تعداد زیادی از هموطنان و مسافران جانشان را بر اثر سانحه رانندگی از دست می دهند.

' مهدی نجارپور ' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، حدفاصل منطقه ' خیرود ' تا پل ' ایران ژاپن ' را جزء نقاط حادثه خیز این محور ارتباطی معرفی كرد وافزود : متاسفانه بیشتر رانندگان در این منطقه به علت وجود پیچ های تند و نداشتن دید كافی دچار سانحه رانندگی می شوند.

وی غیراستاندارد بودن دوربرگردان های لحاظ شده در طول این مسیر ارتباطی را از دیگر موارد حادثه خیزی این محور ارتباطی ذكر كرد و ادامه داد : متاسفانه حدفاصل دوربرگردان ها در این محور به حدی زیاد است كه هر از گاهی شاهد تردد خودروها در جهت مخالف این محور بوده ایم كه منجر به بروز تصادفات شده است.

نایب رییس شورای بخش مركزی نوشهر نیز با اشاره به این كه عملیات اجرای طرح چهار بانده كردن این محور ارتباطی از سال 84 آغاز شد ، گفت : طبق برنامه زمانبندی قرار بود این طرح در مدت چهار سال به پایان برسد.

' منصورعسگری ' افزود : انجام روكش آسفالت ، نصب چراغ روشنایی ، نصب دوربرگردان در حد فاصل معین و استاندارد ، نصب گاردریل و پل هوایی جزء مشخصات این طرح بود كه می بایست طی این مدت انجام می شد.

وی اظهار داشت : متاسفانه پیمانكار طرح از زمان اجرا تاكنون نسبت به تعهدات خود عمل نكرده است و همچنان برخی از نقاط این محور از امكانات و تجهیزات ایمنی استاندارد برخوردار نیست.

رییس شورای بخش مركزی نوشهر نیز با انتقاد از كم توجهی مسوولان نسبت به رفع نقاط حادثه خیز این محور ارتباطی ، گفت : وقوع سوانح رانندگی در این محور پرتردد بسیار نگران كننده است.

' معصوم پرویی ' بدون اعلام آمار تصادفات رخ داده در این محور ارتباطی ، افزود : هرساله به علت غیر ایمن بودن محور ، شاهد بروز سوانح رانندگی متعددی در این شهرستان هستیم .

وی اظهار داشت : این موضوع بارها در شورای ترافیك و دیگر جلسات مربوط مورد تاكید قرار گرفت كه تاكنون این پیگیری ها نتیجه بخش نبوده است.

رییس شورای بخش مركزی نوشهر با اشاره به این كه از شمار 57 روستای این بخش حدود 15 الی 20 روستا و تعدادی واحدهای آموزشی در حاشیه این محور ارتباطی واقع شده اند ، خواستار اتخاذ تدابیر ویژه برای تامین امنیت جان روستاییان و دانش آموزان شد.

' عطاء الله احمدی زاده ' ، رییس اداره راه و شهرسازی نوشهر نیز گفت : طی بازدیدهای به عمل آمده از این محور ارتباطی درصددیم تا هرچه زودتر نسبت به رفع نقاط حادثه آن اقداماتی صورت بگیرد.

' محمدعلی قمی ' ، فرماندار نوشهر نیز برای رفع نقاط حادثه خیز این محور از مسوولان نهادهای مرتبط خواستار همكاری بیش از پیش شد.

وی افزود : حادثه خیزی این محور اكنون به یك معضل تبدیل شده و به نوعی نارضایتی شمار زیادی از روستاییان و مسافران را به همراه داشته است.

حدود 25 كیلومتر از مسیر 35 كیلومتری محور نوشهر- رویان ، مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان نوشهر است.

شهرستان گردشگرپذیر نوشهر با بیش از 50 هزار نفر جمعیت شهری و بیش از 70 هزار جمعیت روستایی در غرب مازندران واقع است.ك/4

624/1654

سرخط اخبار استان‌ها