آلودگي هاي بصري شهر، چشم آزاري مي كند

گرگان - عضو شوراي اسلامي شهر گرگان با انتقاد از آلودگي هاي بصري سطح شهر خواستار توجه و رسيدگي بيشتر شهرداري به مبحث زيبا سازي شهري شد.

به گزارش ایرنا 'فائزه عبداللهی' روز گذشته با بیان این مطلب كه خیابان های گرگان در حال حاضر تنها از ترافیك سنگین رنج نمی برند، گفت: تابلوها، بنرهای كوچك و بزرگ، دیوار نویسی و انواع تبلیغات شهری بدون درنظر گرفتن هنر و زیبایی، پریشانی چهره شهر را رقم می زند.

وی استفاده از رنگ های بی روح و طرح های نامناسب را موجب از بین بردن زیبایی سیمای شهری عنوان كرد، افزود: شهرداری باید بر زیبایی شهر نظارت بیشتری داشته باشد و از پتانسیل بالای هنرمندان در راستای زیباسازی استفاده نماید.

عضو شورای شهر گرگان با بیان این مطلب كه شهرداری در امر زیباسازی باید از مشاوره و راهنمایی هنرمندان بهره ببرد، اظهار داشت: با طراحی مطلوب گرافیك شهری می توان به نیازهای روحی و روانی شهروندان پاسخ داد و در كاهش مسائل و آسیب های اجتماعی موثر بود.

عبداللهی با بیان اینكه مدیریت شهری باید همت كند و هنرهای بومی و منطقه ای را در گرافیك شهری دخالت دهد، یاداور شد: با طرح های گرافیكی زیبا می توان برای شهر فضای زیبا و مطلوبی را فراهم كرد و برنامه ریزی مدون در این خصوص طراحی نمود.

وی با تاكید بر اینكه همه مسئولان باید به فكر چاره اندیشی برای كاهش بار روانی و اجتماعی حاصل از آشفتگی بصری سطح شهر باشند، تصریح كرد: امروزه استفاده از تكنولوژی جدید برای هرچه باشكوه‌تر جلوه دادن فضاهای زیبای شهری نه یك رؤیا و شعار، كه یك واقعیت است.

وی ادامه داد: در دنیای مدرن و ماشینی امروز كه چشم‌اندازهای شهری را محصولات حاصل از تكنولوژی تشكیل می‌دهند، تلاش برای بازسازی روح شهری از سوی شهرداری‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است و در این راه شاید بررسی نقش هنر، گرافیك و چگونگی تركیب آنها در بسیاری از مواقع به عنوان تنها راه‌حل برون‌رفت از وضعیت نابهنجار شهرها به لحاظ بصری است.

601

سرخط اخبار استان‌ها