تلاش مجريان، فراهم كردن زمينه حضور حداكثري مردم در انتخابات است

شهركرد -استاندار چهارمحال و بختياري با اشاره به توطئه هاي دشمنان قسم خورده نظام جمهوري اسلامي گفت: تلاش مجريان، فراهم كردن زمينه حضور حداكثري مردم در انتخابات آتي مجلس است.

'علی اصغر عنابستانی' روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا از موضوع انتخابات و برگزاری سالم و صحیح آن به عنوان یكی از موضوعات جدی نظام جمهوری اسلامی ایران یاد كرد و گفت: طی 33 سال گذشته، انتخابات فراوانی در این نظام برگزار شده كه صحت آن، به تأیید مقام معظم رهبری رسیده است.

وی با اشاره به عزم دولت در برگزاری انتخابات بدون حاشیه در كشور و چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برای تاكید بر صحت برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ' همه عوامل اجرایی انتخابات و نمایندگان فرمانداران در این حوزه انتخابیه از نیروهای غیربومی منطقه انتخاب شده اند.

نماینده دولت در چهارمحال و بختیاری با تشریح دیگر تمهیدات دولت در برگزاری انتخابات سالم در این حوزه انتخابیه، ادامه داد: بر اساس تبصره های ماده 5 و 25 قانون انتخابات و اختیارات وزارت كشور در برگزاری انتخابات، علاوه بر نماینده و بازرس استاندار در شعبه های اخذ رای، استاندار نماینده دیگری برای كنترل مهر شناسنامه های شهروندان گماشته است.

عنابستانی در ادامه، گفت: مردم با حضور و مشاركت فعال در هیاتهای اجرایی و نظارت و مراحل مختلف انتخابات، برگزاركننده اصلی انتخابات در نظام هستند و با تلاش مجریان و همكاری و مشاركت آگاهانه مردم در انتخابات مجلس ، حماسه دیگری در تاریخ كشور خلق می شود.

وی با تشریح نقش مشاركت مردم درعرصه های مختلف تصریح كرد: این مشاركت، ضامن بقای نظام و بیمه كننده كشور در برابر توطئه هاست.

نماینده عالی دولت در چهارمحال و بختیاری از مجریان، ناظران و برگزاركنندگان انتخابات به عنوان امانتدار و امین مردم در این عرصه یاد و تاكید كرد: رعایت دقیق قانون و بیطرفی ،از اصول برگزاری انتخابات مجلس است.

عنابستانی تصریح كرد:مشاركت حداكثری مردم در انتخابات،موقعیت نظام جمهوری اسلامی را در عرصه بین الملل تثبیت می كند و جواب محكمی به دشمنان در اتهام زنی به نظام است.

به گزارش ایرنا، دومین مرحله انتخابات مجلس نهم روز جمعه 15 اردیبهشت همزمان با 33 حوزه انتخابیه در 18 استان كشور، به منظور تعیین تكلیف 65 كرسی باقیمانده برگزار می شود.

از چهار حوزه انتخابیه استان در سه حوزه انتخابیه شهركرد، بروجن و لردگان نمایندگان این حوزه ها حائز اكثریت لازم آراء برای ورود به مجلس شدند و تنها انتخاب نماینده حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ به مرحله دوم كشیده شد.

استان چهارمحال و بختیاری، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

547/