تهران - دو وزنه بردار دسته 85 كيلوگرم ايران روز جمعه در رقابت هاي وزنه برداري قهرماني آسيا صاحب شش مدال طلا و نقره شدند.

به گزارش ایرنا، در این دوره از پیكارها كه در كره جنوبی برگزار می شود، كیانوش رستمی پس از كسب مدالهای طلا و نقره حركت یك ضرب دسته 85 كیلوگرم، در حركت دو ضرب رقابت نزدیكی با سهراب مرادی دیگر ملی پوش كشورمان داشت.

رستمی كه از ناحیه زانو با آسیب دیدگی روبروست با انتخاب وزنه 201 كار خود را شروع كرد. به عبارتی كادر فنی در مورد او ریسك كرد و البته نتیجه اش را هم گرفت. این وزنه بردار وزنه 201 كیلوگرمی را به آسانی بالای سر برد تا خیالش از بابت كسب مدال مجموع راحت شود.

در ادامه پیكارهای این دسته، جائه یوك سا از كره جنوبی و صفا الجمیلی از عراق با مهار وزنه های 203 كیلوگرمی بالاتر از كیانوش ایستادند، اما دیگر فرصتی برای افزایش ركورد نداشتند تا همه نگاه ها متوجه دو وزنه بردار ایرانی باشد.

سهراب مرادی در اولین حركت به سراغ وزنه 210 رفت و با موفقیت آن را بالای سر برد. سپس نوبت به كیانوش رستمی رسید كه با وزنه 211 كیلویی دست و پنجه نرم كند.

رستمی كه در مسابقات جهانی پاریس با مهار وزنه 210 قهرمان جهان شده بود، این بار وزنه 211 را بالای سر برد تا ضمن شكستن ركورد شخصی خود بالاتر از سهراب مرادی قرار بگیرد.

البته این پایان كار نبود چرا كه هر دو وزنه بردار كشورمان وزنه 216 كیلویی را هم پیش روی خود داشتند، وزنه ای كه ركورد ایران بود.

مرادی در حركت دوم خود نتوانست این وزنه را مهار كند. رستمی هم در آخرین حركت خود در بالای سر بردن این وزنه ناموفق عمل كرد تا مرادی در آخرین حركت رقابتهای دسته 85 كیلوگرم قهرمانی آسیا یك بار دیگر شانس خود را برای مهار این وزنه و كسب مدال طلا امتحان كند.

مرادی این وزنه را بالای سر برد و ضمن كسب مدال طلای دو ضرب، مدال طلای مجموع را هم از آن خود كرد.

به این ترتیب در پایان رقابتهای دسته 85 كیلوگرم قهرمانی آسیا سهراب مرادی با 2 طلا و یك نقره و كیانوش رستمی با یك طلا و دو نقره، یك روز خوب را برای كاروان وزنه برداری ایران رقم زدند.

رده بندی 4 وزنه بردار برتر وزن 85 كیلوگرم مردان در زیر آمده است:

1- سهراب مرادی (ایران): یكضرب 172/ دوضرب 216/ مجموع 388 كیلوگرم (مدال طلا)

2- كیانوش رستمی (ایران): یكضرب 172/ دوضرب 211/ مجموع 383 كیلوگرم (مدال نقره)

3- جائه یوك سا (كره جنوبی): یكضرب 167/ دوضرب 203/ مجموع 370 كیلوگرم (مدال برنز)

4- صفا الجمیلی (عراق): یكضرب 155/ دوضرب 203/ مجموع 358 كیلوگرم

9122/1594

سرخط اخبار ورزش