تهران - تيم فوتبال چلسي با وجود ده نفره شدن بارسلونا را در خانه اش با نتيجه دو بر دو متوقف كرد و خود يك پاي فينال ليگ قهرمانان اروپا شد.

این تیم لیگ برتر فوتبال انگلیس كه در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان موفق شده بود مدافع قهرمانی را یك برصفر مغلوب كند در مجموع دو دیدار سه بر دو پیروز شد.

چلسی كه در ورزشگاه نیوكمپ دو بر صفر عفب افتاده بود و پس از اخراج كاپیتان ' جان تری ' ده نفره شده بود، در نهایت نتیجه دو دیدار را به نفع خود تغییر داد.

گلهای ' سرخیو بوسكتس ' و ' آندرس اینیستا ' در قبل و بعد از اخراج تری به دلیل دریافت كارت قرمز ناشی از یك خطا بر روی آلكسیس سانچز تیم میزبان را در مسیر یك پیروزی راحت قرار داد.

اما تیم میهمان لندنی پس از یك ضد حمله دیدنی و یك ضربه چیپ رامیرز از حیث گلهای زده در بیرون از خانه از بارسا جلو افتاد و با وجود تهاجم شدید مدافع قهرمانی این فینالیست سال 2008 لیگ قهرمانان در برابر این تهاجم محكم ایستاد.

در دقایق تلف شده آخر بازی ، فرناندو تورس مهاجم اسپانیانی كه از روی نیمكت ذخیره ها وارد زمین شده بود در گرماگرم حملات بارسا روی یك ضد حمله با دور زدن ویكتور والدز گل دوم و مساوی چلسی را به ثمر رساند.

هرچند كه لیونل مسی طبق معمول بازی خوبی ارائه داد ولی در گلزنی موفق نبود و یك ضربه پنالتی را نیز از دست داد.

چلسی در فینال كه در مونیخ برگزار خواهد شد با برنده دیدار چهارشنبه شب بایرن مونیح و رئال مادرید روبرو خواهد شد.

بایرن كه در دیدار رفت نیمه نهایی در خانه خود دو بر یك پیروز شده است اكنون باید به مصاف رئال در ورزشگاه سانتیاگو برنابتو برود.

1403 ** 1917

سرخط اخبار ورزش