۳۰ فروردین ۱۳۹۱،‏ ۱۲:۴۰
کد خبر: 80085018
T T
۰ نفر

تبريز- با انعقاد تفاهم نامه اي بين نماينده شوراي اسلامي شهر تبريز و شهرداري مگليف بلاروس اين دو شهر خواهرخوانده شدند.

به گزارش روابط عمومی استاندار آذربایجان شرقی، این تفاهم نامه در راستای توسعه روابط استان های آذربایجان شرقی و مگلیف بلاروس در زمینه های مختلف امضا شده است.

هیأت اقتصادی استان آذربایجان شرقی امروز در ادامه برنامه های خود در سفر به بلاروس، از منطقه آزاد اقتصادی مگلیف و واحدهای صنعتی و تولیدی این منطقه بازدید خواهد كرد.

در این بازدید قرار است یك تفاهم نامه همكاری بین مناطق آزاد ارس و مگلیف به امضا برسد.

مقامات استان آذربایجان شرقی همچنین قرار است دیداری با اساتید و دانشجویان دانشگاه بلاروس داشته باشند.

هیأت اقتصادی استان آذربایجان شرقی همچنین از نمایشگاه گردشگری، امكانات ورزشی، واحدهای تولیدی و كارخانجات صنعتی استان مگلیف و یادمان جنگ جهانی دوم در میدان بونیچی مگلیف بازدید خواهد كرد.

خواهرخواندگی قراردادی است بین سران مملكتی یا سران دو شهر كه برای ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر انسانی و فرهنگی بسته می‌شود.

رونق و رواج گردشگری بین دو شهر خواهرخوانده و نامگذاری متقابل نام خیابان‌هایی به نام شهر خواهرخوانده از جمله نتایج اعلام خواهرخواندگی شهرهاست.

مگلیف (Mogilev) یكی از استان‌های هفت گانه بلاروس و در شرق این كشور واقع شده است.

این استان 14 درصد از وسعت كشور بلاروس را تشكیل می دهد و جمعیت آن بیش از یك میلیون و یكصد هزار نفر است.

استان مگلیف دارای زیرساخت‌های جاده‌ای مناسبی می باشد و خط آهن این استان به كشورهای اوكراین، لهستان و لیتوانی متصل است.

از صنایع عمده این استان می‌توان به لاستیك سازی خودرو، تولید آسانسور، موتورهای الكتریكی و كفش و از معادن عمده آن می توان به سیمان، خاك رس، فسفر، شن و آب‌های معدنی اشاره كرد.

استان مگلیف دارای یك منطقه آزاد تجاری است و بیش از نیمی از مساحت آن را زمین‌های كشاورزی تشكیل می‌دهد، با این حال دامپروری در این استان توسعه زیادی دارد و گوشت، مواد لبنی و چرم از مهم‌ترین تولیدات این استان است.

7232/587/ 1645