۲۱ فروردین ۱۳۹۱،‏ ۲۲:۲۶
کد خبر: 80069656
۰ نفر

تهران- رييس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينكه انقلاب اسلامي ايران، انقلاب قلم و انديشه است، گفت: سلاح برتر اين انقلاب، انديشه و بيان و كتاب آن، قرآن است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس سازمان بسیج مستضعفین در نخستین جشنواره كتاب مقاومت 'جایزه ادبی شهید آوینی' افزود: اعجاز انقلاب اسلامی متاثر از مكتب اسلام و قلم است.

نقدی با اشاره به زندگی حضرت زهرا (س) اظهار داشت: وجود نازنین این حضرت در مكتب جهاد و مقاومت پرورش یافته است و ایشان بزرگترین درس مقاومت و ایستادگی را از حریم قله آزادی خواهان بشریت، حضرت علی (ع) به همگان ارزانی داشته است.

وی افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) فرزندان و شاگردانی همچون سید آزادگان حضرت امام حسین(ع) و همه آزادگانی كه مسیر مقاومت را با تمام وجود پیمودند را تربیت كردند.

سردار نقدی تاكید كرد: در انقلاب اسلامی ایران، مقاومتی كه مردم از خود نشان دادند، در طول تاریخ بی‌نظیر است و حضرت امام خمینی (ره) تاكید داشتند كه مردم ایران در مقاومت از مردم صدر اسلام و مردم كوفه در زمان امیرالمؤمنین بالاتر هستند.

وی گفت: انقلاب اسلامی توانست در مقابل تمامی ابر قدرت‌ها بایستد، در تمامی آزمایش‌های سربلند باشد و توطئه دشمنان را یكی پس از دیگری خنثی كند كه اینها همگی ریشه در مكتب پر افتخار اسلامی ملت ایران دارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین بیان داشت: صدای انقلاب اسلامی از همه مرزها و كاخ‌ها عبور می‌كند و بر قلب‌ها می‌نشیند و سلاح‌هایی كه دشمن به آنها دل بسته است را از آن خود می‌كند.

وی تصریح كرد: همه آنهایی كه تصور می‌كنند انقلاب اسلامی به دنبال سلاح هسته‌ای است باید بدانند كه انقلاب اسلامی نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد و به زودی مالك بمب اتم‌های آنها خواهد شد.

نقدی با بیان بیداری اسلامی عظیمی كه در قلب استكبار، در غرب و در جهان به وجود آمده است، خاطر نشان كرد: این انقلاب‌ها نتیجه و ثمر بخشی سلاح قلم است كه امروز باید قدر این سلاح را دانست و به خوبی از آن بهره گرفت.

وی یادآور شد: امروزه 'گونتر گراس' شاعر آلمانی بدون آشنایی با دین و مبانی اسلام از انقلاب اسلامی دفاع می‌كند، قلم‌های بسیاری در سراسر جهان وجود دارند كه حقیقت انقلاب اسلامی را بیان می‌كنند و این جریان به سرعت در حال پیشروی است، در نهایت این تفكر اسلامی بشریت را نجات خواهد داد.

سردار نقدی اظهار داشت: مقاومت میراثی است كه شهدا، این مردان بزرگ مقاومت برای ما بر جای گذاشتند و این میراث متعلق به كل بشریت است و ما موظف هستیم كه با تمام قوت این میراث را به بشریت برسانیم و این بزرگترین نقطه ضعف دشمن ما است.

سردار نقدی بیان داشت: بر خلاف هیاهوی دروغین كه دنیای غرب از دفاع از دموكراسی و حقوق انسان ایجاد كرده نقطه ضعف او این است كه ادبیات مقاومت می‌تواند این حقیقت را بر ملا كند و در نتیجه غرب تحمل هیچ یك از رسانه‌های تصویری و مكتوب ما را ندارد.

وی گفت: اعجاز ادبیات مقاومت، اعجاز تفكر و اندیشه ناب اسلامی است زیرا مبتنی بر فطرت است و بر تمامی افراد از هر نژاد و قومیت تاثیر گذار است و این بزرگ ترین خطر برای ابر قدرت‌ها، شیطان‌ها و استكبارها است كه باید این سلاح را بیشتر به كار ببریم و از این نقطه قوت خود به نحو شایسته استفاده كنیم.

وی با بیان اینكه در بسیاری از نمایشگاه‌های كتاب كه در جهان برگزار می‌شود كتاب‌های ایرانی جایگاهی ندارد اما باید وارد این نمایشگاه‌ها شد تا مردم دنیا با دروغین بودن دموكراسی كشورهای غربی آشنا شوند و مردم سرزمین‌هایی همچون غزه و لبنان تا كنون توانستند با همین سلاح اندیشه در مقابل ابرقدرت‌ها ایستادگی كنند.

تهرام/7245/1275

سرخط اخبار سیاست