۲۰ فروردین ۱۳۹۱،‏ ۹:۰۰
کد خبر: 80066199
۰ نفر

تهران- ائتلاف كردستان عراق اعلام كرد كه اطلاعاتي در اختيار دارد مبني بر اينكه دستگاه قضائي عراق پيش از سفر 'طارق الهاشمي' به كردستان، دستور بازداشت وي را صادر كرده بود.

روزنامه 'البیان' چاپ امارات متحده عربی نوشت: ائتلاف كردستان با فاش كردن این اطلاعات از كسانی كه مسوولان این منطقه را به دلیل میزبانی الهاشمی مورد انتقاد قرار داده اند خواست از دستگاه قضائی در خصوص اینكه چرا الهاشمی در بغداد بازداشت نشد، توضیح بخواهند.

منابع این ائتلاف اعلام كردند كه حكم بازداشت الهاشمی پیش از اینكه فرودگاه بغداد را به سمت سلیمانیه ترك كند صادر شده بود و اسم رئیس هیات قضائی كه این دستور را صادر كرد موجود است.

'محسن السعدون' معاون رئیس ائتلاف كردستان عراق گفت:' همه می دانند كه دو یا سه ساعت پیش از اینكه الهاشمی فروگاه بغداد را ترك كند، مذاكراتی صورت گرفته و سپس به او اجازه داده شد كه فرودگاه را ترك كند'.

در این میان جلال طالبانی رئیس جمهور عراق روز گذشته درچارچوب تلاش برای حل بحران این منطقه با دولت مركزی و به عبارت بهتر با فراكسیون دولت قانون به رهبری نوری المالكی و به منظور دیدار با مسعود بارزانی رئیس منطقه كردستان عراق عازم اربیل شد.

مترجمام**1110**1369

سرخط اخبار جهان