ياسوج - نماينده مردم شهرستان هاي كهگيلويه ، بهمئي و چرام در مجلس شوراي اسلامي ، شعار محوري امسال و حمايت از توليد و سرمايه ملي را كليد حل بسياري از مشكلات در بخش هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي بويژه كاهش معضل بيكاري دانست و گفت: تحقق اين مهم زمينه ساز شكوفايي اقتصادي كشور است.

حجت الاسلام سید 'علی محمد بزرگواری' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به طور حتم با حمایت از تولید و سرمایه گذاری در داخل كشور می‌توان از وابستگی‌ به محصولات خارجی رهایی یافت.

وی بیان كرد: هم‌اكنون راه پیشرفت و شكوفایی كشور در گرو اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی است.

بزرگواری، عملكرد دستگاه‌های اجرایی را در تحقق شعار جهاداقتصادی در سال 90 مثبت ارزیابی كرد و افزود: دولت در سال قبل اقدامات مناسبی را برای اجرای این شعار انجام داد اما متأسفانه به علت وجود برخی موانع نتوانست مطالبات مقام معظم رهبری را تحقق ببخشد.

نماینده مردم كهگیلویه ، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آغاز سال 91 و نام گذاری این سال به نام تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی، گفت: مقام معظم رهبری با اشراف كامل پیرامون وضعیت و مشكلات كشور، برنامه و نگاه دستگاه‌های اجرایی را به‌سمت ایجاد اشتغال و حمایت سرمایه‌گذاری معطوف كرد.

این نماینده مجلس هشتم، با تأكید بر این كه كاهش وابستگی به محصولات خارجی ارتقا جایگاه اقتصادی كشور را به دنبال دارد، گفت: هم اكنون حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال تنها راهی است كه كشور را به سمت سرافرازی سوق می‌دهد.

وی، با بیان اینكه اجرا و تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی، تلاش دوچندان مسئولان اجرایی و اقتصاد دانان را می‌طلبد، تصریح كرد: همه مسئولان باید در سال 91 این شعار را به عنوان یك فرهنگ اصیل و مهم به اجرا گذارند.

بزرگواری ، با اشاره به وضعیت كنونی تولید ملی در كشور، گفت: در چند سال اخیر در كشور اقداماتی برای افزایش تولید و ایجاد سرمایه‌گذاری انجام شده اما این میزان كفاف رقابت با كشورهای قدرت‌مند خارجی را نمی‌دهد.

عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس ، همچین خواستار خیزش همه مسئولان برای تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی شد و افزود: همه مسئولان باید برای ارتقا سطح كیفی اقتصاد كشور و توسعه جایگاه ایران در عرصه‌های بین‌المللی تلاش كنند.

671/7530/506