استاندار كرمان با تبريك عيد باستاني نوروز به همه مردم ايران و كرمان، گفت: عيد نوروز و آيين هاي نوروز در كشور ما از جايگاه ويژه اي برخوردار است.

به گزارش ایرنا، ' اسماعیل نجار ' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: از اسفندماه اكثر مردم در تكاپوی نوروز و تدارك خاص این ایام هستند كه تداركات ویژه سیر و سفر، دعا و نیایش، زیارت اماكن مقدس، صله رحم، شاد كردن مردم، شاد كردن كودكان با عیدی دادن، زیارت اهل قبور و بیعت مجدد با شهیدان از جمله آنهاست.

وی ادامه داد: آیین های ویژه عید باستانی نوروز، این عید را در جایگاه والایی قرار داده است.

وی با بیان این كه مردم ایران و كرمان در سال 90 حماسه ها آفریده اند، گفت: با اراده ملت ایران، تحریم های سنگین دشمنان بی اثر یا كم اثر شد.

نجار، اظهار داشت: ملت ایران در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با هدایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، اجرای طرح سرشماری نفوس و مسكن، راهپیمایی 22 بهمن ماه همانند سال های گذشته و 12 اسفند در پای صندوق های رای، دشمنان را مایوس و ایادی آنان را ناامیدتر كردند.

وی تصریح كرد: علاوه بر این كه در سال 90 در حوزه علمی نیز اقدامات بزرگی انجام شد، در بخش های امنیت، مسكن، سرمایه گذاری، عمران و آبادانی جهش های خوبی در كشور و استان كرمان انجام شد.

استاندار كرمان، گفت: دو نوبت حضور رییس جمهوری در استان كرمان و افتتاح طرح های بزرگ علمی، اقتصادی و صنعتی در استان كرمان از جمله اقدامات انجام شده در سال 90 بوده كه در مقابل عظمت و بزرگی كرمانیان ناچیز است.

نجار، آرامش، وفاق و همدلی را بسترساز خدمت و تلاش هرچه بیشتر دانست و گفت: این بستر در استان كرمان به خوبی وجود دارد.

وی امنیت را زیربنای لازم برای اثربخشی تمامی فعالیت ها ذكر كرد و افزود: در پرتو تلاش نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی در سال 90 شاهد 30 درصد ارتقای ضریب امنیت در استان كرمان بوده ایم.

استاندار كرمان، همچنین به 15 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش های مختلف در سال جهاد اقتصادی در استان كرمان اشاره كرد و اظهار داشت: در استان كرمان كارهای بزرگی در سال جهاد اقتصادی انجام شده كه در سال آینده نتیجه آنها مشاهده خواهد شد.

وی توسعه بخش كشاورزی و صنایع مرتبط با این بخش را از برنامه های مهم در سال 91 ذكر كرد و گفت: تلاش بر این است كه مصوبات سفرهای استانی هیات دولت تا پایان دولت دهم به انجام برسد.

وی استمرار روند سرمایه گذاری در استان را نیز از اولویت های سال جدید در استان عنوان كرد و ادامه داد: اجرای طرح مسكن مهر نیز در سال 91 با جدیت ادامه می یابد.

وی گفت: دولت در سال جدید توجه ویژه ای به مدیریت آب و اجرای طرح های آبیاری تحت فشار خواهد داشت.

نجار، توجه به برنامه های فرهنگی را از دیگر موارد مورد تاكید در سال 91 برشمرد و ادامه داد: گسترش اخلاق و معنویت در جامعه و مسجد محوری در این رابطه مورد توجه ویژه است.

وی گفت: استفاده هرچه بهتر از ظرفیت های موجود در استان نیز همواره مورد توجه است و امیدواریم در سال جدید دور چهارم سفر استانی هیات دولت به استان كرمان انجام شده و روند توسعه استان شتاب بیشتری گیرد.

وی بر همكاری هرچه بیشتر نخبگان و صاحبنظران حوزه های مختلف به منظور دسترسی به اهداف مورد نظر تاكید و بیان كرد: استان كرمان دارای پتانسیل ها و ظرفیت های فراوانی است.

نجار، ادامه داد: در سال جدید به منظور بهره مندی از اقتصادی پویاتر و این كه فعالیت های سرمایه گذاران و تولیدكنندگان داخلی صرفه اقتصادی داشته باشد، باید به خرید كالاهای داخلی توجه بیشتری انجام شود.

استاندار كرمان، تاكید كرد: به یقین امسال نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی هدایت های خود را در پیام نوروزی ارایه خواهند كرد و مدیریت استان كرمان نیز گوش به فرمان معظم له خواهد بود.

وی برای همه مردم ایران سالی پر از شادی، بركت و نشاط از درگاه خداوند متعال آرزو كرد.ك/2

7440/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها