شيراز - استاندار فارس گفت: براي افزايش درآمد حاصل از گردشگري، بايد مدت اقامت مسافران نوروزي در شيراز و استان فارس دو برابرزمان كنوني باشد.

به گزارش ایرنا، مهندس حسین صادق عابدین ، دوشنبه در آیین گشایش ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی فارس بیان داشت : طی سال های گذشته ، زمان اقامت مسافران نوروزی در شیراز و فارس كوتاه بود و به همین سبب درآمد حاصل از گردشگری وضعیت مناسبی نداشت.

وی با تاكید بر زمینه سازی برای طولانی شدن مدت اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در فارس افزود: هر چه مدت اقامت مسافران در ایام نوروز بیشتر باشد، به تبع آن درآمد استان فارس بیشتر می شود و تحقق این امر نیازمند همراهی و همكاری مردم، مسوولان، كسبه و فروشندگان است.

استاندار فارس گفت: امسال ادعا كردیم كه تسهیلات نوروزی وضعیت متفاوتی خواهد داشت و به همین منظور كنترل و نظارت بر بازار به موقع انجام شد و كسبه حضور بازرسان را حس می كردند و باید بدانند كه با وجود گرانی برخی كالاها، گران فروشی دیگر معنا ندارد.

صادق عابدین بیان كرد: اداره كل میراث فرهنگی ، امسال همت كرد تا اماكن دیدنی و مورد توجه مسافران نوروزی، منحصر به دو یا سه جای معین نباشد و راه اندازی اماكن دیگری همچون حمام وكیل و تبدیل آن به موزه از جمله این اقدامات محسوب می شود.

وی با بیان اینكه شیراز به سبب برخورداری از قابلیت ها و ظرفیت های موجود می بایست در ایام نوروز متفاوت و متمایز از سایر شهرها باشد، گفت: ایجاد شرایطی متفاوت در نوروز 91 مسوولیت مدیران این استان را سنگین تر می كند و باید شب و روز كار كرد تا وضعیت شیراز به مصداق شعرحافظ ، به واقع بی مثال باشد.

استاندار فارس با تاكید برحضور فعال مردم در زیباسازی و پاكیزه نگه داشتن شهر گفت: در ایام نوروز اگر مردم قدم جلو نگذارند و در این زمینه همكاری نكنند مسوولان به تنهایی كاری از پیش نمی برند.

صادق عابدین افزود: همه مردم شیراز عضو ستاد تسهیلات نوروزی، ستاد اقامه نماز و ستاد امر به معروف و نهی از منكر هستند و از این رو می بایست همگام با برنامه های موجود حركت كنند.

مدیركل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان فارس هم در این آیین گفت: تدوین و اجرای برنامه های تسهیلات نوروزی با همكاری و هم افزایی بخش دولتی و خصوصی میسر شده است.

فریدون فعالی ادامه داد: قسمتی از برنامه ها كه در ایام نوروز اجرا نشد در ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی به اجرا درخواهد آمد.ك/1

679 /675

سرخط اخبار استان‌ها