اروميه - سرمربي تيم واليبال شهرداري اروميه گفت: كسب سكوي سومي ليگ برتر واليبال ايران بهترين عيدي است كه در آستانه سال نو به مردم شريف و واليبال دوست آذربايجان غربي تقديم مي كنم.

'ابراهیم وطن پرست' روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی خبرنگار ایرنا ، با ابراز خرسندی از كسب یكی از سكوهای لیگ برتر كشور افزود: از آغاز فصل رقابت ها همواره دو هدف بسیار مهم را به بازیكنانم گوشزد كرده ام كه اولی رسیدن به مرحله پلی آف و دومی بالا رفتن بر سكو بود و امروز بسیار خوشحالم كه به اهداف از پیش تعیین شده خود رسیدم.

وی اظهار كرد: امروز شاهدیم كه تیم ارومیه با بضاعت مالی بسیار محدودی كه داشت فقط با تكیه بر همت و سخت كوشی تمامی بازیكنان و عوامل اجرایی در كنار تیمهای باسابقه و قدرتمندی همچون سایپا، كاله و پیكان قرار گرفته و بر روی سكو می رود و این جای بسی افتخار است.

وطن پرست مشكل اصلی تیمش را نبود بازیكنان مطمئن و با تجربه در نیمكت ذخیره اش اعلام كرد و افزود: شهرداری ارومیه در مدت زمان كمی مانده به آغاز رقابتهای لیگ، تصیم به تشكیل تیم كرده بود و زمانی آمادگی خود را برای حضور درمسابقات اعلام كرد كه باشگاه های دیگر با جذب بهترین بازیكنان كشور تیمهای خود را ساماندهی و روانه مسابقات كرده بودند و این امر دست ما را برای جذب بازیكنان بهتر و بیشتر تنگ تر كرد.

وی ادامه داد: كسب مقام سومی كشور با این مشكلات عدیده ، افتخار بزرگی بود كه توانستیم در این روزهای مبارك به مردم خونگرم و شریف ارومیه و آذربایجان غربی هدیه كنیم.

وی از حضور تماشاگران والیبال دوست استان كه همواره در سرما و گرما و در هر برهه ای از زمان به سالن مسابقات آمده و با تشویقهای خود انگیزه مضاعفی به بازیكنان دادند تقدیر و تشكر و كرد و افزود: بسیار خرسندم كه امسال دوباره شاهد حضور چند هزار نفری مردم در سالن مسابقات بودم و این نوید بخش روزهای پر افتخار برای والیبال استان است.

وی گفت: برای بازیهای فصل سال 91 برنامه های بسیار خوبی در نظر گرفته شده كه جذب به موقع بازیكنان با تجربه و حرفه ای كشور از اهم این برنامه ها می باشد.

سرمربی تیم شهرداری ارومیه در خصوص كسب این مقام بدون انجام بازی سوم دو تیم ارومیه و پیكان گفت: بازی سوم دو تیم كه قرار بود بعدازظهر امروز /دوشنبه/ در تهران برگزار شود به دلیل بروز پاره ای مشكلات از جمله لغو پروازهای فرودگاه ارومیه و خطرناك بودن جاده ها برای سفر زمینی و نبود زمان كافی برگزار نشد.

وی ادامه داد: به دنبال بروز این مشكلات با توافق مسوولان و كادر فنی هر دو باشگاه، پیشنهاد اعلام مقام مشترك سومی بین دو تیم (شهرداری ارومیه و پیكان تهران) به سازمان لیگ و فدراسیون والیبال داده شده و پس از كسب موافقت های لازم نتیجه بازی به سود دو تیم و به صورت مشترك اعلام شد.

وی افزود: بازی رفت دو تیم در تهران با نتیجه 3-1 به سود ارومیه و دیداربرگشت در ارومیه با همین نتیجه به سود پیكان رقم خورده بود و می توان گفت كه دو تیم موقعیت بسیار پایاپای و هم ترازی را با یكدیگر داشتند و كسب مقام سوم مشترك بسیارعادلانه و بجا بود.

وطن پرست افزود: جدال دو تیم كاله آمل و سایپا تهران نیز بعدازظهر امروز /دوشنبه/ برای تعیین مقام اول و دومی برگزار می شود.

وی افزود: حكم و كاپ قهرمانی تیمهای برتر كشور پس از پایان تعطیلات نورزی طی مراسمی در تهران برگزار و به تیمها اهدا می شود.

7126/583

سرخط اخبار استان‌ها