تبريز- مديرعامل سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تبريز، از برگزاري نمايشگاهي از آثار نقاشي شده رنگ روغن، بر روي حبوبات در ايام نوروز خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این سازمان، سیدرضا علوی اظهاركرد: این نمایشگاه از دوم تا 12 فروردین ماه سال 91 ازساعت 10.30 تا 18 در محل یادمان مفاخر آذربایجان آماده استقبال از شهروندان و مهمانان نوروزی خواهد بود.

وی اضافه كرد: این نمایشگاه در بردارنده آثاری فاخر از آفرینش‌های هنری استاد داود زمانی‌ آذر است كه در سال‌ های مختلف توسط وی بر روی لوبیا، دانه برنج و دیگر اجزای ریز نقاشی شده‌ اند.

علوی با دعوت از علاقه مندان برای شركت در این نمایشگاه و بازدید از آثار این استاد گفت: زمانی آذر تاكنون تصاویر بسیاری از شخصیت‌های تاثیرگذار جهان از سال 1945 میلادی تاكنون را در ابعاد ذره بینی نقاشی كرده است.

وی ادامه داد: از آنجا كه این آثار در ابعادی بسیار كوچك خلق شده است، از این رو مشاهده این آثار نیاز به ذره‌ بین داشته و با چشم غیر مسلح امكان درك اثر هنری مقدور نیست.

این نمایشگاه در بردارنده بیش از 60 قطعه اثر نفیس هنری و نقاشی شده بر روی حبوبات است كه در ایام نوروز مورد بازدید علاقه مندان و گردشگران نوروزی تبریز قرار خواهد گرفت.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها