آستارا ـ اعتبارنامه 'صفر نعيمي رز' نماينده منتخب مردم شهرستان آستارا روز دوشنبه طي آييني با حضور اعضاي هيات اجرايي و هيات نظارت نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي تقديم وي شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرماندار شهرستان آستارا در این آیین با تقدیر از زحمات و تلاش دست اندركاران برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس گفت: انتخابات مجلس نهم دوران گذرایی بود كه با حضور و نقش آفرینی مردم تمام شد و اكنون با سپری شدن رقابت های انتخاباتی ، دوران خدمت به مردم با تفاهم و همدلی آغاز شده است.

كیوان اسدپور حضور مردم در انتخابات مجلس نهم را مسوولانه و مجاهدانه خواند و بیان كرد: مردم پیروز اصلی عرصه انتخابات بودند چرا كه مردم در این انتخابات به عشق انقلاب و رهبری وارد عرصه شدند.

وی در ادامه با اشاره به هوشمندی و بصیرت مردم شهرستان آستارا در انتخابات مجلس نهم و حضور 93 درصدی مردم این خطه در انتخابات ، فرایند برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان را مطلوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: در این انتخابات كمترین ریخت و پاش مشاهده شد.

فرماندار شهرستان آستارا با اشاره به كسب 24 هزار و 62 رای توسط 'صفر نعیمی' و تایید صحت انتخابات شهرستان آستارا ، كسب نظر موافق مردم را افتخاری برای منتخبان دانست.

منتخب شهرستان آستارا نیز در این آیین با تقدیر از حضور مسوولانه مردم در پای صندوق های رای گفت: در كسوت نماینده مردم خود را فراموش كرده و خادم و مدافع حقوق مردم خواهم بود.

'صفر نعیمی رز' نوكری مردم و ولایت را شعار اصلی خود عنوان كرد و گفت: من به شعار 'از مردم ، با مردم و برای مردم' در همه حال پایبند خواهم بود و به تعهداتم عمل خواهم كرد.

در پایان این آیین ، اعتبارنامه 'صفر نعیمی رز' منتخب شهرستان آستارا در آخرین روز سال 90 به وی اعطا شد.

'صفر نعیمی رز' كه به عنوان منتخب مردم شهرستان آستارا به مجلس نهم راه یافته ، كاندیدای مستقل این دوره از انتخابات بود.

وی كه در دوره گذشته نیز در این عرصه رقابت سیاسی حضور داشته ، در تمامی سخنرانی ها ، خود را نامزد مستقل بدون وابستگی های گروهی ، حزبی و جناحی خوانده و تاكید داشته كه فردی ولایی است و همواره در مسیر ولایت و نظام بوده و خواهد بود و شعارش نوكری ولایت و مردم است.

'صفر نعیمی رز' متولد سال 1338 روستای 'رز' اردبیل بوده و از دو سالگی به همراه خانواده ، ساكن روستای لمیر شهرستان تالش بوده است.

وی تحصیلات ابتدایی و سه ساله راهنمایی خود را در مدارس روستاهای پلاسی ، لمیر ، ویزنه و چوبر گذارنده و پس از آن وارد دبیرستان حكیم نظامی شهرستان آستارا شده و در سال 1358 موفق به اخذ دیپلم شده است.

صفر نعیمی پس از اخذ دیپلم متوسطه ، پس از مدت ها حضور در جبهه های جنگ تحمیلی ، در سال 1361 به خاطر عشق و علاقه وافر انقلاب و به امام خمینی(ره) جذب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده است.

وی علاوه بر حضور به مدت 44 ماه در جبهه‌ های مختلف جنگ ، با مسوولیت هایی همچون عضو شورای فرماندهی تیپ و لشكر ، انجام وظیفه كرده است.

صفر نعیمی به علت اصابت تیر مستقیم دشمن ، تركش ، موج انفجار و سلاح شیمیایی به افتخار جانبازی 50 درصد نائل آمده است.

خدمت در سپاه پاسداران زنجان با مسوولیت عضو شورای فرماندهی سپاه از سوابق این نامزد منتخب است.

وی موفق به كسب مدرك لیسانس حقوق قضایی در سال 1375 شده و در همان سال در مقطع كارشناسی ارشد رشته حقوق قضایی دانشگاه آزاد اسلامی تهران پذیرفته شده و ضمن اشتغال در مسوولیت های كشوری به ادامه تحصیل پرداخته و در سال 1378 از دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

نعیمی در سال 1383 به حكم كمیسیون عالی سپاه با 50 درصد جانبازی و دكترای افتخاری ایثارگری ، با آخرین رتبه حقوقی كشور (سپهبدی) به درجه بازنشستگی نایل آمده است.

به گزارش ایرنا ، 'صفر نعیمی رز' در انتخابات مجلس نهم با كسب 24 هزار و 63 رای به عنوان منتخب مردم شهرستان آستارا به مجلس نهم راه یافت.

در انتخابات 12 اسفندماه 49 هزار و 174 نفر از اهالی شهرستان آستارا معادل 13 / 93 درصد در پای صندوقهای رای حاضر شدند كه این میزان مشاركت در مقایسه با دوره قبل انتخابات مجلس 14 درصد افزایش داشت.

در این انتخابات ، میثم ضارب نیا با كسب 12 هزار و 149 رای ، علیرضا نعمتی با كسب 10 هزار و 402 رای و عسگر غنی با كسب یك هزار و 190 رای ، سه نامزد دیگر این رقابت سیاسی از راهیابی به خانه ملت بازماندند.ك/3

535/695

سرخط اخبار استان‌ها