يزد-رييس اداره ثبت احوال مهريز گفت : از ابتداي امسال تاكنون بيش از 3400 شناسنامه مكانيزه براي شهروندان مهريزي صادر شده است .

'محمدرضاریسمانی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از ابتدای فروردین تا انتهای اسفند امسال 3466 مورد شناسنامه مكانیزه در شهرستان مهریز صادر شده است .

وی در ادامه ثبت 932 مورد صدور شناسنامه نوزاد ، 1825 مورد صدور كارت ملی ، 25 مورد تغییر نام ، 237 مورد تغییر نام خانوادگی ، 819 مورد استعلام دوایر دولتی ، 648 مورد ازدواج و 242 مورد فوت را از جمله اقدام های اداره ثبت احوال مهریز در این سال جاری عنوان كرد.

ریسمانی با اشاره به اینكه برای نوزادان شناسنامه با جلد سبز كامپیوتری صادر می شود، خاطرنشان كرد: این شناسنامه ها محلی برای ثبت ازدواج و رای دادن در انتخابات ندارد؛ اما در صورت ازدواج و به تبع آن نیاز به عكس دار نمودن شناسنامه، اداره ثبت احوال، این شناسنامه ها را تعویض می كند.

رییس اداره ثبت احوال مهریز در مورد ویژگی های كارت ملی هوشمند نیز توضیح داد: ازاین كارت به عنوان كارت سلامت، تشخیص هویت، امضای الكترونیكی، نمایش مشخصات فردی، كیف پول الكترونیكی بهره گیری خواهد شد و فرد می تواند ضمن دریافت یارانه ، رای نیز بدهد.

وی با اشاره به اینكه كارت های ملی قدیمی به علت تمدید اعتبار تعوض نمی شوند و بر اساس بخشنامه تا سال 1392 اعتبار دارند، گفت: در صورت تغییر كدپستی، اداره ثبت اقدام به تعویض این كارت ها خواهد كرد.

رییس اداره ثبت احوال مهریز تعویض شناسنامه و كارت ملی، صدور شناسنامه نوزاد و ثبت فوت در مدت زمان كمتر از یك ساعت را از جمله دیگر خدمات این اداره برای خدمات رسانی سریع به مردم عنوان كرد. ك3

7541/1968

سرخط اخبار استان‌ها