۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۹:۱۰
کد خبر: 80046335
T T
۰ نفر

يزد - نوروز 91 فرا رسيد و خانه تكاني ها تمام شد و همه با روحيه شاداب و با طراوات به استقبال بهار طبيعت و سال نو مي روند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، سال 90 را با همه خوبی ها، خوشی ها و سختی هایش پشت سرگذاشتیم و آماده می شویم تا سال جدید را شروع كنیم.

روزها و ماهها به سرعت سپری می شود؛ اما اینكه تا چه حد توانستیم از آن بهره ببریم بستگی به همت و تلاش ما دارد.

به هر حال / امروز/ آخر سال است و فردا، روز اول سال؛ بهار، فصل شكوفه آمد؛ شكوفه ها و غنچه ها سر زدند و طراوات شادابی به طبعیت دادند.

سفر هفت سین پهن شد ؛ سكه، سیب، سمنو، سماق ، سیر، سبزه و سنجد در كنار هم ،دست در دست همه دادند تا برای اعضای خانواده شادابی بیاوردند.

كلام الله مجید، در كنار سفره، بركت و معنویت و آیینه و شمعدار، شیرینی و آجیل و انواع میوه زیبایی خاصی به سفره هفت سین خانواده ها داده است.

در كنار سفره هفت سین، برخی خانواده ها میزبانی میهمانان خود هستند؛ میهمانانی كه از شهرهای مختلف تهران،اصفهان، شیراز، و غیره به یزد آمده اند تا هم شهر تاریخی را ببینند و هم دید و بازدید با اقوام ، دوستان و آاشنایان خود داشته باشند.

روزهای تعطیلات نوروز روزهای خوب و خوشی را سپری می شود همه به دید و بازدید هم می روند؛ صله رحم به جای می آوردند به كوه و دشت و دمن می روند و نهایت استفاده از طبیعت می برند.

یزد به لحاظ جاذبه های تاریخی و فرهنگی استانی غنی است و همه ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگران و مسافران نوروزی است.

امسال نیز همچون سالهای گذشته میهمانان نوروزی وارد یزد شدند و مكان های دیدنی و تاریخی و جاذبه های گردشگری این استان مملو از مسافران نوروزی است.

امكانات و شرایط برای ورود و اسكان مسافران نوروزی فراهم است و مسوولان و متولیان امر شبانه روز در تلاش برای رفاه حال آنان هستند.

فرماندار یزد گفت: همه مقدمات پذیرایی و میهمان نوازی در دارالعباده یزد فراهم است و مردم و مسئولان همه چشم انتظار مسافران عزیز هستند.

' عزیزالله سیفی ' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آب و هوا و شرایط سفر به یزد بسیار مناسب است و هموطنان عزیز می توانند تعطیلات خود را در این این عید فرخنده در یزد سپری كنند.

وی اضافه كرد: طی ماه های گذشته با همكاری همه مسئولان مرتبط و مردم میهمان نواز یزد ، شرایط بسیار مناسبی برای حضور مسافران پیش بینی شده است.

فرماندار یزد تصریح كرد: در این زمینه خوشبختانه هیچ مشكلی وجود ندارد و امیدواریم امسال فعال تر از گذشته شاهد حضور مسافران و گردشگران باشیم .

سیفی با اشاره به اینكه برای بازدید و اسكان مسافران توسط ستاد تسهیلات نوروزی، مدارس ، هتل ها و خانه های استیجاری آماده پذیرش هستند تصریح كرد:حضور در یزد تاریخی و مذهبی و دیدن آثار منحصر به فرد آن یك نعمت است .

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: استان تاریخی دارالعباده یزد در ایام نوروز آماده پذیرایی و استقبال از شش میلیون مسافر است.

بهرام رضایی افزود: موقعیت جغرافیایی یزد به گونه‌ای است كه این استان در چهارراه مواصلاتی كشور قرار گرفته و هر سال به ویژه در ایام نوروز مسافران بسیاری وارد استان می‌شوند .

وی ادامه داد : جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان یزد مسافران بسیاری را به سمت خود جذب می‌كند و با پیش بینی هایی كه شده درایام نوروز 57 هزار و 300 نفر در هر روز در هتل‌ها، مهانپذیرها، مدارس، هتل آپارتمان‌ها، كمپ‌ها و پارك‌ها اسكان داده خواهند شد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: 400 مدرسه بیش از 24 هزار مهمان نوروزی را در خود اسكان خواهند داد و امكانات رفاهی در مدارس مستقرشده است.

رضایی در پایان گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله 220 جشن و جشنواره در شهرهای مختلف استان یزد برای گردشگران نوروزی اجرا می شود و 19 موزه استان نیز در این ایام آماده میزبانی از مهمانان نوروزی است.ك/4

651/1968

سرخط اخبار استان‌ها