تالش ـ صدها مسافر شهرستان خلخال به علت مسدود بودن جاده كوهستاني حدفاصل استان اردبيل و گيلان در ابتداي جاده اسالم به خلخال سرگردان شدند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، در آستانه شب عید كه تقاضا برای مسافرتهای بین شهری افزایش یافته، با خودداری رانندگان بین شهری از ارایه خدمات حمل و نقل، هم اكنون صدها نفر از شهروندانی كه خواهان عزیمت به شهرستان خلخال هستند، در ابتدای جاده اسالم به خلخال سرگردان هستند.

این عده در تماس با خبرنگار ایرنا اعلام كردند در این مسیر پرتردد خودروهای عمومی از قبیل اتوبوس و مینی بوس برای حمل مسافران وجود ندارد و خودروهای سواری نیز شش برابر هزینه سفر در مسیر اسالم به خلخال را دریافت كرده و آنها را از مسیر جایگزین تالش ـ آستارا ـ اردبیل ـ خلخال به مقصد خود منتقل می كنند.

این عده با اشاره به كم توجهی مسوولان شهرستان تالش به مسافران نوروزی عازم خلخال اعلام كردند هیچ مسوولی در این شهرستان پاسخگوی مطالبه آنها نیست.

رانندگانی كه به وسیله خودروهای سواری در این مسیر به جابجایی مسافر می پردازند نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اعلام كردند هر چند كه اداره راه و ترابری اعلام كرده كه این مسیر جاده ای بازگشایی شده ولی تردد در این محور به علت برفی و لغزنده بودن سطح جاده و وجود كولاك در مقاطع مرتفع جاده، برای خودروهای سواری مقدور نیست.

این رانندگان اعلام كردند برای حمل مسافر به شهرستان خلخال مجبور هستند مسیر جایگزین تالش ـ آستارا ـ اردبیل ـ خلخال را كه سه برابر حدفاصل اسالم به خلخال است، طی كرده و سه برابر نرخ تعیین شده كرایه دریافت كنند.

این عده همچنین اعلام كردند به علت نبود مسافر از سمت خلخال مجبور هستند كرایه برگشت را نیز از مسافران مطالبه كنند كه این امر موجب نارضایتی مسافران شده است.

مسوول حمل و نقل و پایانه های شهرستان تالش نیز در گفتگو با خبرنگار با تایید سرگردانی صدها نفر از شهروندانی كه قصد عزیمت به شهرستان خلخال را دارند، گفت: با وجود كثرت تقاضای سفر در این مسیر، اتوبوس ها نیز حاضر نیستند از طریق مسیر جایگزین تالش ـ آستارا ـ اردبیل ـ خلخال مسافران را با نرخ های قبلی به مقصد خود برسانند ولی با این حال تاكنون با تلاش این اداره شش دستگاه اتوبوس اقدام به جابجایی مسافر در بین دو شهر اسالم و خلخال كرده است.

سیدغدیر رفیع زاده علت جایگزین شدن مسیر تالش ـ آستارا ـ اردبیل ـ خلخال را ناممكن بودن سفر از طریق جاده اسالم به خلخال به علت انباشت برف در دو سوی جاده و نیز احتمال لغزندگی خودروها در این مسیر جاده ای ذكر كرد.

وی بیان كرد: با وجود همه این مشكلات، بارش برف و مسدود بودن جاده، طی سه روز اخیر بیش از سه هزار نفر مسافر از طریق مسیر جایگزین تالش ـ آستارا ـ اردبیل ـ خلخال جا به جا شده است.

به گزارش ایرنا ، جاده 70 كیلومتری اسالم به خلخال از مسیر كوهستانی مابین استان گیلان و اردبیل می گذرد و گردنه سخت گذر الماس در این مسیر واقع شده است.

به علت بارش سنگین برف در این گردنه طی سه روز اخیر ، جاده اسالم به خلخال مسدود بود كه از ظهر امروز با تلاش راهداران بازگشایی شده ولی تردد در این مسیر به علت كولاك و لغزنده بودن سطح جاده به سختی انجام می شود.

7106 / 535/587