تبريز- فرمانده مرزباني آذربايجان شرقي گفت: كيفيت حراست و مراقبت از مرزهاي 271 كيلومتري استان با كشورهاي همسايه شمالي در حد مطلوب قرار دارد.

سرهنگ ' حسین عدالت طلب ' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار كرد: كنترل مرزهای ایران با كشورهای شمالی در حدود مرزی این استان با استفاده از شیوه های اپتیكی و به كارگیری افراد آموزش دیده به نحو مطلوب و ارزشمند انجام می شود.

وی افزود: با توجه به حجم بالای تردد در پایانه های مرزی آذربایجان شرقی، كنترل مربوط به عبور و مرور نیز با دقت و حساسیت انجام شده و در این رابطه چند مورد تخلفات مرزی توسط مرزبانان شناسایی و ضبط شده است.

وی گفت: نیروهای مرزبانی آذربایجان شرقی آمادگی لازم برای تسهیل در عبور و مرور مسافران نورزوی را دارند و تلاش می كنند سفر آرام و توام با خاطرات خوب را برای آنها فراهم آورند.

سرهنگ عدالت طلب خطاب به مسافرانی كه در جاده های مرزی تردد می كنند، اظهاركرد: این جاده ها ازنوع جاده های درجه سه هستند و كشش ترافیك بالا را ندارند، لذا رانندگان باید با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سفر ایمنی را برای خود و سایرین رقم بزنند.

فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی از هموطنانی كه قصد سفر به كشورهای همسایه در ایام نوروز را دارند، توصیه كرد ضمن همراه داشتن مدارك هویتی خود و خودرو، حتما با رعایت قوانین كشور مقابل نسبت به حفظ شئونات ایران اسلامی تلاش كنند و در صورت بروز مشكلی در ارتباط با مسایل و مقررات آن كشور به نمایندگی های سیاسی و یا كنسولگری ایران مراجعه كنند.

وی ادامه داد: مسافران خارجی همچنین توجه داشته باشند هیچ گونه اشیای ممنوعه را با خود حمل نكرده و به بسته های مشكوك توسط سفارش دهندگان توجه كنند.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها