۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۷:۴۵
کد خبر: 80046288
T T
۰ نفر

قم- مدرس و عضوهيات علمي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه قم گفت: ملي شدن صنعت نفت، حقانيت و هويت ملي ملت ايران را به ارمغان آورد.

'منصور داداش نژاد' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر جامعه ایرانی به بازشناسی هویت تاریخی و فرهنگی خویش نیازمند است.

وی گفت:: بازشناسی هویت تاریخی مستلزم استفاده از تجربیات و به كارگیری همه ظرفیت هایی است كه روح استقلال طلبی و آزاد گرایی و عدالت خواهی را به دور از هر گونه تنگ نظری، بیدار و پویا نگه دارد.

داداش نژاد افزود: ملی شدن صنعت نفت در گذشته و دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای هویت دیروز و امروز ملت ایران را رقم می زند.

وی اظهاركرد: بی هویتی، روح ملت را دچار بحران و تناقض های معرفتی و گسست های مادی و معنوی خواهد كرد.

داداش نژاد گفت: در جامعه ای كه مردمانش در آداب و رسوم دارای ویژگیهایی از جمله صبر و تحمل، تشخیص و خلاقیت های مادی و معنوی هستند رسیدن به قله های عزت و سربلندی كمترین حق آنان است.

این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان كرد: همانطور كه در گذشته 'ملی شدن صنعت نفت' حاصل تلاش، مجاهدت، محرومیت و سخت كوشی ملت ایران برای رفاه، آسایش، امنیت، سعادت مادی و معنوی امروز ما بوده است، اتحاد، انسجام و تلاش ملت بصیر ایران برای دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای برای نسل آینده ما می باشد.

داداش نژاد گفت: نهضت ملی شدن صنعت نفت با اجزا و عناصر خود از مولفه های حیاتی است كه با نام مرحوم مصدق در جامعه ما رنگ گرفته، پیوند یافته و همچنان به نسل امروز رسیده است.

وی افزود: ملی شدن صنعت نفت هویت و استقلال را به ما بخشید و این هویت برای بقا و بیداری هر ملتی ضروری است.

553/7405/587