بندرعباس- كارشناس مركز پيش بيني سازمان هواشناسي هرمزگان گفت: با توجه به مواج بودن دريا طي امروز و فردا از تردد دريايي خودداري شود.

مجتبی حمزه نژاد عصر روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: ارتفاع امواج در خلیج فارس امروز و فردا به دو متر و دریای عمان به بیش از یك متر می رسد.

وی در پاسخ به سوالی در باره ممنوعیت تردد شناورهای دریایی اظهاركرد: سازمان هواشناسی استان تنها می تواند هشدار دهد و اعلام ممنوعیت و یا عدم ممنوعیت ترددهای دریایی بر عهده اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان می باشد.

وی با بیان این نكته كه با توجه به كاهش بسیار شدید شعاع دید، ممكن است تردد خودرو ها با مشكل مواجه شود، ادامه داد: توصیه می شود رانندگان، در سطح جاده ها و معابر درون و برون شهری هرمزگان، با احتیاط تردد كنند.

كارشناس مركز پیش بینی سازمان هواشناسی هرمزگان در ادامه یادآور شد: گرد وخاك موجود در فضای هرمزگان ناشی از افزوده شدن بر شدت وزش باد شمال شرقی می باشد كه از سمت شرق وارد استان شده است.

كارشناس مركز پیش بینی سازمان هواشناسی هرمزگان سرعت وزش باد را بین 45 تا 50 كیلومتر در ساعت اعلام كرد.

وی خاطر نشان كرد: شعاع دید در شهرستان های میناب و رودان به كمتر از 100 متر رسیده و از یك ساعت قبل شعاع دید درشهر بندرعباس به زیر 80 متر كاهش یافت.

حمزه ای نژاد یاد آور شد: شرایط به تدریج از فردا بعد ازظهر، به سمت مساعد شدن پیش خواهد رفت و پس از آن تا پایان هفته، آسمان هرمزگان صاف خواهد بود.

8144/668/587