بيروت- رؤساي احزاب، گروهها، وشخصيتهاي بارز حزبي لبنان، جداگانه با انتشار اطلاعيه هايي، ضمن محكوم كردن، انفجارهاي تروريستي اخير سوريه، برمقاومت سوريه در برابر دسيسه هاي غربي- عربي تأكيد كردند.

به گزارش ایرنا از بیروت، به دنبال وقوع انفجارهای تروریستی در دمشق پایتخت سوریه، شیخ 'محمد یزبك' رییس شورای دینی حزب الله طی مراسمی در روستای 'یونین' بعلبك شرق لبنان با محكوم كردن این عملیات گفت: این خیلی عجیب است كه برخی كشورهای عربی همچنان به حمایت از گروههای مسلح سوری، می پردازند درحالی كه آنها با وجود گذشت شصت سال از اشغالگری رژیم صهیونیستی، تا كنون هیچ اقدامی درحمایت از رزمندگان فلسطینی ومقاومت فلسطین نكرده اند.

وی افزود: آیا قتل وكشتار مردم غیر نظامی سوریه و كشتن زنان، مردان و كودكان سوریه، طبق قانون اسلام صورت می گیرد و آیا این، همان دمكراسی است كه آنها به دنبال تحقق آن هستند.

'تجمع علمای مسلمان' لبنان نیز با صدور بیانیه ای، ضمن محكوم كردن، عملیات تروریستی سوریه گفت: وقوع این عملیات تروریستی نشان داد كه توطئه های مشترك كشورهای غربی وعربی در سیطره علیه سوریه، شكست خورده است و سقوط نطام 'بشار اسد' رییس جمهوری سوریه امری غیر ممكن و نشدنی است.

تجمع علمای مسلمان لبنان در ادامه این بیانیه، علمای سوریه را به وحدت و هوشیاری در برابر دسیسه های، كشورهای غربی وعربی فراخواند.

'اسامه سعد' رییس 'سازمان مردمی ناصری' لبنان نیز با اشاره به وقوع عملیات تررویستی اخیر در سوریه، كه منجر به زخمی وشهید شدن عده ای از مردم غیرنظامی سوریه شده است گفت: ما ادامه این گونه عملیات تروریستی و قتل و كشتارمردم بی گناه سوریه را بشدت محكوم می كنیم.

سید 'علی فضل الله' از علمای شیعی لبنان نیز با محكوم كردن انفجارهای تروریستی اخیر سوریه گفت: برخی با مانع تراشی در مسیرحل وفصل بحران سوریه، خواهان گسترش بحران و ادامه خونزیزی در این كشور هستند.

'علی فیاض'یكی از اعضای فراكسیون وفاداری به مقاومت وابسته به حزب الله نیز طی مراسمی در روستای 'خیام' درجنوب لبنان گفت: خاورمیانه امروز درجریان تغییر وتحول است.

فیاض با اشاره به وقوع عملیات تروریستی در سوریه افزود: انفجارهای تروریستی اخیر در سوریه نشان داد كه هدف دشمنان سوریه، سقوط نظام نیست بلكه هدف، تنها ضربه زدن به پایگاه استراتژی سوریه درمنطقه به عنوان كشور حامی مقاومت وحنبشهای مقاوم دربرابر اشغالگریهای رژیم صهیونیستی است.

وی با اشاره به بهبود روند اوضاع در سوریه گفت: با بهبود روند اوضاع داخلی سوریه، امید همه كسانی كه در فكر سقوط نظام سوریه هستند ازبین رفته است.

خاورم*2023**1577

سرخط اخبار جهان