تبريز- استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه افزايش رفاه عمومي و ارتقاء شاخص هاي زندگي در مناطق مرزي از اهداف عالي جمهوري اسلامي است، گفت: اين مهم در دولت هاي نهم و دهم تحقق يافته است.

احمد علیرضابیگی روز دوشنبه در جمع اهالی روستای مرزی ایری سفلی از توابع بخش سیه رود (شهرستان جلفا) اظهاركرد: به جرات می توان گفت زندگی و سطح معیشت مرزنشینان در دولت نهم و دهم دچارتحولات اساسی شده و این از افتخارات دولت احمدی نژاد است.

وی، به بهره مندی بیش از 95 درصد روستاییان ساكن در نواحی مرزی جلفا از گاز، آب ، برق و راه اشاره كرد و گفت: بیش از 70 درصد این خدمات در پنج سال گذشته رخ داده است.

استاندار آذربایجان شرقی، مرزنشینان را پاسداران اصلی نظام دانست و خدمات رسانی مطلوب به این نواحی را از وظایف اصلی دولت برشمرد.

علیرضابیگی افزود: در سایه خدمات ارزنده دولت به مناطق مرزی، خوشبختانه نه تنها شاهد تثبیت جمعیت در مناطق مرزی هستیم، بلكه مهاجرت معكوس نیز از شهرهای بزرگ به این مناطق روند صعودی به خود گرفته است.

وی اظهاركرد: به واسطه این خدمات رسانی، اعتماد مرزنشینان به دولت و پایبندی آنان به آرمان های نظام ارتقاء یافته و این از اهداف و سیاست های اصلی دولت بوده است.

وی در ادامه گریزی هم به قانون هدفمند سازی یارانه ها زد و تلاش برای آغاز مرحله دوم این طرح را نشان از موفقیت دولت در اجرای صحیح و نتیجه بخش هدفمند سازی یارانه ها عنوان كرد.

علیرضابیگی، ایجاد فرصت های مبتنی بر عدالت در تمام نقاط كشور و توسعه عدالت اجتماعی را از اهداف اولیه قانون هدفمند سازی یارانه ها بیان و اظهار كرد: نتایج مثبت طرح در روستاها و نواحی محروم به خوبی مشهود است.

استاندار آذربایجان شرقی در راس هیاتی طی سفری یكروزه به شهرستان جلفا در آخرین روز سال 90 از نواحی مرزی و روستاهای واقع در نوار مرزی بازدید و به منظور تجلیل از رشادت های شهداء در منزل چند تن از خانواده شهداء حضور یافت.

بازدید از پاسگاهها و تاسیسات مرزی، اماكن گردشگری و تفریحی و نحوه خدمات رسانی به گردشگران نوروزی از سایر برنامه های استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان جلفا بود.

7222/587