بندرعباس- كارشناس مركز پيش بيني سازمان هواشناسي هرمزگان گفت: با توجه به مواج بودن دريا طي امروز و فردا از تردد دريايي خود داري كنند.

مجتبی حمزه نژاد عصر دوشنبه در گفت و گو اختصاصی با ایرنا ضمن تاكید بر داخلی بودن سامانه ای كه اكنون بر فراض آسمان هرمزگان قرار دارد افزود: ارتفاع امواج در خلیج فارس در امروز و فردا به دو متر و دریای عمان به بیش از یك متر می رسد.

وی در پاسخ به سوالی در باره ممنوعیت تردد شناورهای دریایی اظهار داشت: سازمان هواشناسی استان تنها می تواند هشدار داده و اعلام ممنوعیت یا عدم ممنوعیت تردد های دریایی بر عهده اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان می باشد.

وی با بیان این نكته كه با توجه به كاهش بسیار شدید شعاع دید، ممكن است تردد خودرو ها با مشكل مواجع شود ادامه داد: توصیه می شود رانندگان، در سطح جاده ها و معابر درون و برون شهری هرمزگان، با احتیاط عبور و مرور خود را انجام دهند.

كارشناس مركز پیش بینی سازمان هواشناسی هرمزگان در ادامه یادآور شد: گرد وخاك موجود در فضای هرمزگن ناشی از افزوده شدن بر شدت وزش باد شمال شرقی می باشد كه از سمت شرق وارد استان شده است.

كارشناس مركز پیش بینی سازمان هواشناسی هرمزگان سرعت وزش باد را بین 45 تا 50 كیلومتر در ساعت اعلام كرد.

وی خاطر نشان ساخت:شعاع دید در شهرستان های میناب و رودان به كمتر از 100 متر رسیده وهمچنین از یك ساعت قبل شعاع دید شهر بندرعباس به زیر 80 متر كاهش یافت.

وی در خصوص شعاع دید شهرستان های ابوموسی و بندرلنگه نیز گفت: شعاع دید در این شهرستان ها و قشم به كمتر از یك هزار متر رسیده است.

مجتبی حمزه ای نژاد همچنین به خبرنگار ایرنا گفت: شعاع دید افقی شهرستان حاجی آباد سه هزار متر می باشد و در شهرستان پارسیان وضعیت مناسبتری از سایر مناطق هرمزگان مشاهده می كنیم.

وی یاد آور شد: شرایط به تدریج از فردا بعد از ظهر، به سمت مساعد شدن پیش خواهد رفت و پس از آن تا پایان هفته، آسمان هرمزگان صاف خواهد بود.ك/3

8144/668

سرخط اخبار استان‌ها