تهران - در حالي كه مقامات و مسئولان فرانسوي سرگرم تبليغات انتخابات رياست جمهوري هستند، گزارشها حاكي از افزايش خشونتها و تيراندازيهاي خونين در نقاط مختلف اين كشور است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، ساكنان شهر 'تولوز' واقع در غرب فرانسه امروز با خبر تكان دهنده تیراندازی فردی مسلح روبرو شدند.

این تیراندازی توسط فردی مسلح در بیرون یك مدرسه دوره متوسطه یهودیان درشهر 'تولوز' روی داد كه بر اثر آن شش نفر جان خود را از دست داده و شماری دیگر زخمی شدند.

در پی این تیراندازی 'كلود گئان' وزیر كشور فرانسه دستور تشدید تدابیرامنیتی را در حوالی مدارس یهودی در این كشور صادر كرده است.

نیكلا ساركوزی رئیس جمهور فرانسه نیز كه این روزها با شركت در میتینگ های انتخاباتی مختلف سرگرم انتخابات آتی ریاست جمهوری است، امروز در سخنرانی كوتاه، ضمن محكوم كردن این تیراندازی، خواستار انجام تحقیقات فوری در این زمینه شد.

دفتر نخست وزیری رِژیم صهیونیستی نیز در نخستین واكنش به این ماجرا، از دولت فرانسه خواست درباره این اقدام اطلاع رسانی كند.

تیراندازی امروز در شهر تولوز در حالی روی داد كه مردم فرانسه در هفته گذشته نیز شاهد حوادثی از این دست بوده اند.

فردی ناشناس پنجشنبه هفته گذشته با تیر اندازی به سوی نظامیان فرانسوی در شهر 'مونتوبان'، موجب كشته شدن دو نظامی چترباز نیروی هوایی این كشور شد.

همچنین در این تیراندازی یك نظامی دیگر فرانسوی بشدت زخمی شد كه بلافاصله برای درمان به بیمارستان منتقل شد.

تیراندازی مونتوبان تنها چهار روز پس از ماجرای تیراندازی در شهر تولوز روی می دهد كه بر اثر آن یك نظامی سی ساله فرانسوی جان خود را از دست داد.

در سه مورد تیراندازی در فرانسه، مهاجمان از موتور سیكلت استفاده كرده اند اما تاكنون مسئولان امنیتی این كشور هرگونه ارتباط میان این سه تیراندازی را بشدت رد كرده اند.

مترجمام**9041**1577

سرخط اخبار جهان