۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۷:۰۹
کد خبر: 80046249
T T
۰ نفر

لندن - 'مارك تامپسون' مديركل بنگاه سخن پراكني بريتانيا(بي بي سي) پس از هشت سال رياست بر اين بنگاه، پاييز آينده از سمت خود كناره گيري مي كند.

به گزارش ایرنا به نقل از 'بی بی سی'، تامپسون روز دوشنبه با ارسال ایمیلی به كاركنان 'بی بی سی' از همه آنها تشكر كرد و رسما تایید نمود كه پس از برگزاری مسابقات المپیك لندن و در پاییز آینده، جای خود را به مدیركل جدید خواهد داد.

وی نوشته است: زمان دقیق واگذاری مسئولیت های من، پس از تعیین مدیركل جدید اعلام خواهد شد... من تا تكمیل پوشش خبری بازیهای المپیك 2012 لندن و جشن های مربوط به شصتمین سالگرد سلطنت ملكه الیزابت به فعالیت خود در بی بی سی ادامه خواهم داد.

پیشتر برخی از رسانه های خبری انگلیس از جمله روزنامه گاردین گزارش داده بودند كه مارك تامپسون در پایان سال جاری میلادی از سمت خود كناره گیری خواهد كرد.

گاردین در گزارشی با اشاره به حقوق 779 هزار پوندی مدیركل 'بی بی سی' در سال، نوشت: با ظهور نشانه های كناره گیری تامپسون، رقابت برای جایگزینی وی آغاز شده و احتمال دارد برای اولین بار یك زن مسئولیت 'بی بی سی' را برعهده بگیرد.

به نوشته این روزنامه، 'كارولین تامسون' مدیر عملیات و 'هلن بادن' رییس بخش خبر 'بی بی سی' دو نامزد مطرح از داخل تشكیلات 'بی بی سی' برای جایگزینی مدیركل فعلی هستند، در حالی كه چند نامزد مطرح از جمله از شبكه تلویزیونی 'آی تی وی' و 'كانال 4' انگلیس و شبكه 'ای بی سی' استرالیا نیز برای تصدی این پست تلاش خواهند كرد.

'بی بی سی' كه با بودجه دولتی و پول مالیات دهندگان انگلیسی اداره می شود، در دوره مدیریت هشت ساله 'مارك تامپسون' با چالش های زیادی مواجه شد كه از جمله آنها تعطیل شدن برخی از شبكه های رادیویی و وبسایت های سرویس جهانی 'بی بی سی' به دلیل كمبود بودجه بود.

همچنین چند اعتصاب صنفی نیز از سوی كاركنان 'بی بی سی' در اعتراض به تعدیل نیرو و پرداخت حقوق و مزایای بالا به مدیران این بنگاه، طی سال های اخیر برگزار شده است.

اروپام**345

سرخط اخبار جهان