رييس اداره زيبا سازي شهرداري مريوان گفت: شهرداري مريوان بمناسبت جشن نوروز به مسافرين و مهمانان نوروزي گل و شيريني اهداء مي كند.

عزیزه عبدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان مریوان با داشتن پتانسیل های گردشگری سالانه چند هزار نفر را به خود جذب می كند.

وی اظهار داشت: شهرداری مریوان از اولین روز سال جدید تا اتمام تعطیلات نوروزی در ورودی شهر با اهدای یك شاخه گل و شیرینی از تمامی مسافران و كسانیكه به این شهر سفر می كنند استقبال به عمل می آورد.

وی با بیان این كه برای این ایام دروازه ورودی شهر نیز با پارچه های تزئینی مزین شده است گفت: دو سفره هفت سین برای دریاچه زریبار و ورودی شهر ساخته شده است.

به گفته وی هدف اصلی ساخت این سفره های هفت سین روشن تر ساختن مهمان نوازی و ملموس كردن آن برای مهمانان است.

وی عنوان كرد: برای شناسایی جاده های گردشگری و پیدا كردن راه ورودی به زریبار و جاده های اصلی این شهر درختان حاشیه جاده ها توسط پارچه های رنگی تزئین شده و نئون های زینتی و لامپ های رنگی نیز در اطراف این جاده ها وصل شده اند تا شبها این مكان ها را با نور خود مزین سازند.

وی اعلام كرد: شهرستان مریوان با داشتن پتانسیل های متعدد گردشگری هم چون زریبار بزرگترین چشمه آب شیرین جهان و مرزی بودن و همسایگی با كشور عراق از نظر خرید اشیاء با قیمت های مناسب همواره با جذب سالانه هزاران نفر گردشگر یكی از مهمترین شهرهای غرب كشور و به خصوص استان كردستان است.ك/3

7354/533

سرخط اخبار استان‌ها