سمنان - معاون هماهنگ كننده سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: يكي از مهمترين راههاي زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا، حضور در مناطق عملياتي دفاع مقدس است.

'مرتضی احمدیان' روز دوشنبه در سركشی از مكانهای استقرار كاروانهای راهیان نور استان سمنان در خوزستان اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد شهدا صورتهای مختلفی دارد و گاهی با یادواره شهدا و زمانی با سركشی از خانواده شهدا مصداق پیدا می كند.

وی با بیان اینكه پیدا كردن راه در مسیر ظلمانی دنیا با مشعل شهیدان امكان پذیر است افزود: برای ارتقای روحیه معنوی و نیز ایستادگی در برابر دشمنان، تاسی و توجه به روش شهدا كارساز است و این توجه باید شكل عملی بگیرد و حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس، شكل عملی تاسی به شهداست.

احمدیان تصریح كرد: راهیان نور یكی از موثرترین كارهای فرهنگی در زمان حاضر است و به عبارتی مهمترین و مستحكم ترین خاكریز انقلاب اسلامی در برابر دشمنان، راهیان نور است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری كه فرمودند 'مظهر قدرت ایران شهدا هستند' گفت: راهیان نور ترویج دهنده مسیر شهداست و مؤثرترین قدرت نرم داخلی برای مقابله با جنگ نرم دشمن، مسیر شهداست.

احمدیان تأكید كرد: اگر می خواهیم در مقابله با جنگ نرم دشمن موفق شده و پیروز شویم باید سیره شهدا را بشناسیم و به طور قطع راهیان نور، مقابله با جنگ نرم دشمن است.

وی افزود: راهیان نور یك رسالت بزرگ فرهنگی است كه سپاه، به لطف خدا توانسته است این رسالت را به نسل دوم و سوم انتقال دهد، و سپاه متاسفانه در این كار بزرگ، تنهاست و سازمانها و دستگاههای دیگر در این امر مهم كمتر كار كرده اند.

معاون هماهنگ كننده سپاه قائم (عج) استان سمنان اظهار داشت: این كار مربوط به نظام و انقلاب است و همه در این امر سهیم و مسوول هستند و در این كار بزرگ فرهنگی، تمام دستگاههای دولتی باید مرتبط و هماهنگ باشند.ك/1

599

سرخط اخبار استان‌ها