۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۶:۵۸
کد خبر: 80046237
T T
۰ نفر

اردستان- مدير جهاد كشاورزي شهرستان اردستان، گفت: تا پايان خردادماه سال آتي در 791 هكتار از اراضي كشاورزي اين شهرستان آبياري تحت فشار انجام مي شود.

'علی توفیقی' روز یكشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت:‌ از سال گذشته در 315 هكتار از اراضی كشاورزی با اعتباری بالغ بر یك میلیارد و هفتصد میلیون ریال در این شهرستان آبیاری تحت فشار انجام شد.

وی افزود: با توجه به اعتبار تخصیص یافته تا پایان سال مالی با هزینه بالغ بر چهل و هفت میلیارد و دویست میلیون ریال اعتبار در 791 هكتار آبیاری تحت فشار در این شهرستان اجراء می شود.

وی تصریح كرد: 85 درصد اجرای هزینه طرح دولتی و 15درصد به صورت تسهیلات بانكی اجرا می شود.

توفیقی تاكید كرد: بیش از یكهرار و 400 هكتار طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان آماده اجرا است و یكهزار هكتار نیز در كمیته فنی استان در دست بررسی است.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال 91 بیش از دوهزار هكتار آبیاری تحت فشار در اردستان اجرا می شود.

توفیقی گفت: با توجه به كنترل برداشت آب كشاورزی توسط شركت آب منطقه ای، اجرای آبیاری تحت فشار علاوه برانجام سیستم نوین آبیاری؛ افزایش دو برابری راندمان و استفاده بهینه از آب در بخش كشاورزی باعث حفظ كشاورزی موجود در شهرستان شده است.

توفیقی میزان بارندگی امسال شهرستان را تاكنون 102میلیمتر ذكر كرد و اظهار داشت: این بارندگی برای سفره های آبهای زیر زمینی تاثیری ندارد.

شهرستان اردستان با بیش از بیست و پنچهزار هكتار اراضی كشاورزی باغی و زراعی در 120كیلومتری شمال شرق اصفهان قرار دارد.

1724/ 7427

سرخط اخبار استان‌ها