كرمان - استاندار كرمان با اشاره به برنامه ريزي و اقدامات انجام شده براي سال آينده، گفت: سال 91 سال جهش استان كرمان در بخش هاي مختلف خواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری كرمان، ' اسماعیل نجار '‌ در نشست مشترك معاونان، مدیران ستادی استانداری و فرمانداران استان كرمان، افزود: وضعیت استان كرمان در حوزه ها ی مختلف، از طراوت و پویایی ویژه ای برخوردار است.

وی از وحدت، همدلی و هماهنگی مطلوب بین مدیران دستگاه های اجرایی استان كرمان به عنوان مهمترین مولفه برای رسیدن استان به موفقیت های بزرگ یاد كرد و ادامه داد: خوشبختانه منتخبان مردم در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز با روحیه ای مثبت در راستای توسعه استان اعلام همكاری كرده اند.

استاندار كرمان، اظهار داشت: برگزاری موفق انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان كرمان برگ برنده ای برای مدیران و دست اندركاران بوده است.

نجار، مشاركت گسترده مردم در انتخابات را جلوه ای از ولایت مداری و توجه ویژه آنان به آرمان های والای امام راحل و اهداف نظام جمهوری اسلامی ذكر كرد و افزود: بزرگ منشی و حماسه آفرینی مردم در تمامی صحنه های دفاع از نظام و انقلاب اسلامی ایران، وظیفه مسوولان را بیش از گذشته سنگین می كند.

وی همچنین از اجرای طرح سرشماری نفوس و مسكن به عنوان یكی دیگر از موفقیت های استان كرمان در سال 90 یاد كرد و گفت: با وجود پراكندگی و پهناوری استان، با برنامه ریزی های دقیق تمامی نقاط استان تحت پوشش سرشماری قرار گرفت و ستاد سرشماری استان در سطح كشور حایز رتبه شد.

نجار، خطاب به معاونان و مدیران ستادی استانداری و فرمانداران استان كرمان، بیان كرد: شان مدیریت، خدمت گذاری به مردم است و مدیران موظفند تمامی برنامه ریزی های خود را در راستای خدمت به مردم به كار گیرند.

وی از توسعه كشاورزی و تلاش برای تاسیس و تقویت صنایع پایین دستی و همچنین اجرای طرح های مرتبط با كشاورزی به عنوان یكی از راهكارهای مهم برای خودكفایی، تولید و ایجاد اشتغال یاد كرد و اظهار داشت: با نظر شخص رییس جمهوری و هماهنگی بین وزرا و استانداران از سال آینده این طرح با قوت بیشتر ادامه می یاید.

استاندار كرمان، همچنین بر برنامه ریزی ستاد تسهیلات نوروزی برای رفاه حال مسافران نوروزی به استان تاكید كرد و گفت: واحدهای اسكان در مركز استان، شهرستان ها و مدارس، علاوه بر فرهنگیان مسافران دیگر را نیز پذیرا خواهند بود.

رییس ستاد تسهیلات نوروزی استان كرمان، بر ایجاد مكان های موثر برای راهنمایی مسافران نوروزی تاكید كرد و گفت: برای تمامی مسافران ورودی به كرمان پیامك خوشامدگویی ارسال خواهد شد.

در این نشست معاونان استاندار، فرمانداران و مدیران ستادی استانداری كرمان، گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های مربوط را بیان كردند.ك/2

7440/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها